Sledujte nás aj na

Po tom, ako čínske NEO ohlásilo začiatok decentralizácie siete, rast trhovej kapitalizácie a ceny katapultoval túto kryptomenu hore v rebríčku najsilnejších kryptomien. 

Vývoj NEO za posledný týždeň.

V čase písania článku sa NEO pohybovalo na úrovni 42.33 $, čo predstavuje 24-hodinový rast o viac ako 8.5 %. Trhová kapitalizácia dosiahla 2.75 miliardy dolárov. Momentálne sa NEO nachádza na 11. pozícii, avšak rozdiel medzi trhovou kapitalizáciou s Tetherom na 10. priečke je len 6 miliónov dolárov.

Prvý nezávislý konsenzuálny uzol

Toto ráno fanúšikov a investorov kryptomeny NEO potešil rast ceny, ktorý bol výsledom integrovania konsenzuálneho uzlu (consensus node) od skupiny nezávislých programátorov City of Zion do hlavnej siete NEO. Konsenzuálne uzly vytvárajú blokyrealizujú dôležité rozhodnutia pre NEO blockchain sieť, ako napríklad nastavenie servisných poplatkov. City of Zion prevádzkoval uzol na NEO testovacej sieti od januára 2018.

Integráciu konsenzuálneho uzlu City of Zion (CoZ) mnohí označujú ako dňom, kedy započala decentralizácia NEO siete. Až doteraz, všetky uzly boli výhradne spravované spoločnosťou NEO.

Podrobnejšie o čínskej kryptomene a platforme NEO sa dočítate tu.

Tak, ako ostatné verejné blockchain siete ako napríklad Ethereum alebo Bitcoin, už aj NEO má webovú stránku, ktorá sleduje stav blockchainu, vrátane počtu aktívnych consensus nodov, výšky blokov alebo rýchlosti vytvárania nových blokov.

Postupná decentralizácia

Integráciu konsenzuálneho uzla od CoZ do hlavnej siete privítalo mnoho kritikov NEO, ktorí ostro poukazovali na monopolnú prevádzku uzlov od NEO tímu a obavy s tým spojené. Dobrá správa je, že NEO vidí postupné pridávanie nezávislých uzlov ako nevyhnutný dej.

Počas rozhovoru zakladateľ a CEO spoločnosti NEO Da Hongfei uviedol:

„Musíme byť veľmi opatrní pri decentralizácii konsenzuálnych uzlov, pretože protokol NEO sa vyvíja veľmi rýchlo. Potrebujeme, aby sa tieto konsenzuálne uzly tiež rýchlo vyvíjali, a ak sa vyskytne chyba alebo problém s bezpečnosťou, potrebujeme, aby reagovali veľmi rýchlo. Takže čo sa týka decentralizácie, postupujeme pomaly, postupne a veľmi opatrne. „

Konsenzuálny uzol od CoZ je len prvou lastovičkou NEO decentralizácie, keďže 6 zo 7 uzlov stále spravuje tím NEO. Avšak podľa roadmapy a vyjadrenia zakladateľa NEO, decentralizačný proces bude pokračovať.

Podľa časovej osi NEO „Decentralization Process“, dodatočné nezávislé uzly sa majú pridať do hlavnej siete do konca roku 2018.

Je všeobecne známe, že NEO mnohí označujú za „čínske Ethereum“, pretože NEO je priamym konkurentom Etherea, čo sa týka blockchain platformy na prevádzku smart konktraktov. NEO má na trhu signifikantný význam, keďže vytvára ekosystém, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať vlastné ICO a dApps s využitím smart kontraktov.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...