Sledujte nás aj na

Istú chvíľu bolo NEO a jeho mince považované za mimoriadne hodnotné. Svoju vysokú cenu z minulosti si však nedokázalo udržať.

Platforma NEO (NEO) sa dlhodobo považovala za „Čínske Ethereum“. Jeho trhová kapitalizácia a rovnako tak cena sa potopili na extrémne nízke hodnoty.

Viac si o platforme NEO môžete prečítať v našom článku tu.

Počas posledného poklesu trhu sa NEO dostalo do hrozby pádu ceny pod $17. Všetky dosiahnuté výnosy od augusta 2017 by sa tým veľmi rýchlo zničili. Aktívum NEO dosiahlo svoj vrchol 10. januára v hodnote $196.85, čo sa zhodovalo s dobou, kedy viaceré kryptomeny dosahovali svoj vrchol.

Existujú však špecifické dôvody, ktoré stoja za sklzom ceny aktíva NEO.

Rázne opatrenia Číny

Spočiatku si všetci mysleli, že čínska vláda schváli NEO, ale najnovšie zásahy vlády viedli k rozšíreniu de-platformácie kryptomenových projektov. Peking zrušil spravodajské kanály na WeChat. Počiatočné ponuky mincí (ICO) naďalej klesajú kvôli opatreniam proti podvodom.

Správy na sociálnej sieti Twitter hovoria:

Čína opäť zakazuje krypto a tentokrát sa to zdá byť seriózne. Zdroje uvádzajú, že ďalší zákaz príde v septembri a ak čo i len pomyslíte na krypto, alebo o ňom snívate, budete mať z toho problémy.

Čína teraz zakazuje všetkým obchodným miestam, aby hostili akékoľvek udalosti súvisiace s kryptom. Tentokrát sa zákaz týka viac komunikačných kanálov: zakazuje WeChat krypto účty, kryptomenové médiá, ukončenie akýchkoľvek verejných krypto aktivít.

Obnovený čínsky zásah nie je žiadnym prekvapením a trhy tieto správy už absorbovali. Útoky však môžu v spojení s medvedím trhom a zvýšenou kontrolou  naďalej poškodzovať platformu NEO. Strata dôvery v budúcnosť projektu a dokonca aj jeho schopnosť pracovať ako platforma ICO v tak silno regulačnom prostredí, sú všetko faktory ovplyvňujúce trhové ceny.

Sieť NEO má početné uzly na celom svete, no jeho konsenzus sa dosahuje pomocou špecifických používateľov. Posledné údaje uvádzajú 7 používateľských uzlov s víziou pridania ďalších. Tento počet sa javí byť postačujúci na dosiahnutie konsenzu, no je taký nízky, že môže skutočne viesť k celkovej cenzúre pre NEO.

Neatraktívne ICO

NEO malo pripomínať Ethereum v tom, že bude umožňovať spustenie decentralizovaných projektov. Sieť v skutočnosti využíva aktívum GAS na presun mincí, takže neexistuje žiadny priamy dopyt po NEO. Okrem toho investori dávajú prednosť tomu, aby zhromažďovali Ethereum, Bitcoin a v poslednej dobe i hotovosť v amerických dolároch alebo dokonca v eurách. NEO pri získavaní finančných prostriedkov jednoducho nie je tak populárne.

Ďalším problémom je nedostatok voľných mincí. NEO si nezískalo veľkú popularitu ani pomocou vysoko profilových airdropov ako Ontology (ONT) a RedPulse (PHX). Niektoré voľné mince priniesli extrémny dopyt po NEO, ale ich charakter sa neskôr zmenil, a tak stratili na atraktivite.

Vplyv obchodovaného Tethera (USDT)

NEO bolo podporované ázijskými trhmi, no jeho profil sa časom zmenil. Momentálne sa zameriava na burzy Binance a Bitfinex, ktoré majú vysoké objemy obchodov s USDT. NEO sa tak zmenilo na špekulatívne aktívum s pozíciou akú má dolár. Zatiaľ, čo sa cena USDT nemení, by sa NEO mohlo predávať za fixnú cenu, aby si tak zabezpečilo dočasné výnosy.

Podhodnotené NEO prinieslo spomienky na jeho starú verziu, ešte z čias pred zmenou mena a rebrandingom, kedy pôvodné AntShares prestalo lákať investorov a kleaslo na najnižšie ceny. NEO si práve prechádza najväčšími stratami, kedy jeho cena klesla o viac ako 90%.

Zdroj: cryptovest.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...