Sledujte nás aj na

Nemecký startup zameraný na platby prostredníctvom kryptomien, Bitwala, začal ponúkať bankové služby pre digitálne meny. Servis pre klientov bude zabezpečený prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou SolarisBank, ktorá má v Nemecku plnú licenciu na poskytovanie finančných služieb.

Ochrana vkladov až do výšky 100,000 EUR

Nemeckí klienti majú od tejto stredy možnosť vkladať vďaka vyššie zmienenej spolupráci oboch spoločností na svoje účty ako eurá, tak aj Bitcoin. Účty aj debetné karty budú pritom bezplatné. Spoplatnená však bude transakcia s Bitcoinom, a to vo výške 1 % zo sumy. Pozitívnou správou je fakt, že vklady v eurách budú chránené miestnymi zákonmi až do výšky 100,000 EUR.

Spoluzakladateľ startupu Bitwala, Jan Goslicki, sa k novinke vyjadril slovami:

Naša spoločnosť dokázala integrovať kryptomeny do plne vyhovujúceho a regulovaného bankového systému v Nemecku. Z toho vyplýva, že kryptomeny môžu spĺňať regulačné rámce, ktoré chránia spotrebiteľov, a tým dokážu zvyšovať svoju dôveryhodnosť.

Goslickiho slova dopĺňa ďalší zo spoluzakladateľov, Ben Jones:

Vytvorili sme produkt, kde na prvom mieste stoja naši zákazníci. Vďaka nemu, ak budú chcieť nakúpiť Bitcoin, už nebudú musieť prevádzať svoje financie na rôzne obchodné platformy, ktoré majú slabú alebo žiadnu ochranu vkladov. Taktiež nebudú čeliť zbytočne vysokým poplatkom. Obchodovanie prostredníctvom Bitwala je rýchle a spoľahlivé.

Spoločnosť zároveň uviedla, že už začala s vytváraním účtov pre takmer 40,000 zákazníkov, ktorí sa zaregistrovali a predbežne prejavili záujem o tento druh služby. Súbežne s tým potvrdila zakladanie účtov aj pre úplne nových klientov.

O prínose svedčí aj fakt, že všetci klienti budú môcť na svoje kryptoúčty prijímať výplaty od zamestnávateľov, platiť z nich nájom a iné výdavky, či obchodovať s Bitcoinom. Samozrejmosťou bude aj možnosť realizácie klasických SEPA platieb a prehľadná forma internet bankingu.

Súčasťou účtu bude aj zmienená bezplatná debtená karta. Okrem jej klasického využitia formou platieb a výberov z bankomatu, disponuje aj možnosťou instantného konvertvania kryptomien.

Charlie Lee potvrdil spoluprácu s TokenPay pri kúpe banky

Spolupráca so SolarisBank

Spustenie služby „crypto banking“ bolo prvýkrát naplánované už októbri, kedy Bitwala oficiálne oznámila spoluprácu so SolarisBank. V danom čase sa predstavitelia nemeckého startupu vyjadrili, že jedného dňa spustia vlastnú banku, pričom hneď začiatkom budúceho roku chcú požiadať nemecké orgány o bankovú licenciu.

Naplniť plány tejto firmy by mohlo pomôcť aj $4.5 milióna, ktoré im na rozvoj bankových služieb dala formou investície spoločnosť Earlybird and Coparion.

Bitwala však nie je jediný poskytovateľ služieb, ktorý sa snaží prepojiť kryptomeny s tradičnými bankovými produktami. V lete tohto roku sa americký startup Circle, za ktorým stojí globálna investičná banková spoločnosť Goldman Sachs, snažil získať licenciu od finančných úradov v USA.

Zdroj: bitcoinmagazine.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...