Sledujte nás aj na

NEM Foundation, nezisková organizácia založená za účelom podpory a propagácie NEM blockchainu, plánuje v dôsledku škrtov prepustiť viacerých zamestnancov. K tomuto nepopulárnemu kroku musí pristúpiť z dôvodu snahy o reštrukturalizáciu, čím chce predísť hroziacemu bankrotu.

Novozvolená prezidentka NEM Foundation, Alex Tinsmanová, uviedla, že organizácia má v úmysle predložiť komunite žiadosť o financovanie. Suma, ktorú podľa jej slov potrebujú na odvrátenie bankrotu sa pohybuje na úrovni 160 miliónov XEM, v čase písania článku ide takmer o $6.5 miliónov.

Za zlými výsledkami stojí bývalé vedenie

Tinsmanová, ktorá s daným návrhom prišla, sa vyjadrila, že ide o jediné schodné riešenie ako zvrátiť zlú finančnú situáciu, ktorú po sebe zanechalo odchádzajúce vedenie NEM Foundation.

V podstate sme si uvedomili, že kvôli zlému hospodáreniu predchádzajúcej výkonnej rady máme k dispozícii financie iba na jeden mesiac fungovania. Mediálne správy o tom, že naša nadácia je bez finančných prostriedkov, sú nesprávne. Musím však potvrdiť, že aktuálne výdavky nie sú trvale udržateľné. Aj preto sme sa rozhodli pretransformovať NEM Foundation z organizácie zameranej na propagáciu na organizáciu zameranú na produkty. Naším cieľom je vytvoriť trvalo udržateľnú budúcnosť.

Žiadosť o získanie financií však ešte musí prejsť hlasovaním, ktorého sa zúčastní všetkých 202 členov. Na základe odsúhlasenej sumy sa potom rozhodne, koľko zamestnancov bude musieť rady NEM Foundation opustiť.

NEM Foundation sa v poslednej dobe zameriavala na pilotné projekty zaoberajúce sa formami hlasovania za využitia technológie blockchain. Alex Tinsmanová, ktorá bola na svoju pozíciu zvolená práve využitím týchto techník však tvrdí, že NEM Foundation minula až príliš veľkú časť rozpočtu na financovanie marketingu týkajúceho sa nových projektov. Podľa jej slov by malo ísť až o 80 miliónov XEM ($3.25 milióna).

Nová prezidentka vyzýva k väčšej transparetnosti

Tinsmanová, za ktorú hlasovalo 148 z 202 členov NEM Foundation uviedla, že medzi prvé kroky, ktoré plánuje zaviesť bude patriť požiadavka, aby jednotlivé tými pravidelne zverejňovali informácie ako nakladajú s pridelenými financiami. Podľa jej slov sa chce zamerať predovšetkým na transparentnosť a zjednodušenie operácií. Zámerom je pritom poskytnúť najlepšiu platformu pre vývojárov a ostatné zainteresované strany.

Cieľom tejto reštrukturalizácie bude aj ochrana integrity uskutočnených, no predovšetkým budúcich investícií. Tinsmanová verí, že NEM Foundation dokáže aj naďalej poskytovať inovatívne blockchain riešenia, ktoré si nájdu uplatnenie vo vládnych štruktúrach, v priemysle, ale aj v radoch bežných používateľov.

Aká je budúcnosť blockchain technológie?

Zlepšenie finančnej situácie môže priniesť nový plugin Catapult

Nadácia sa zároveň zaviazala znížiť náklady až o 60%. K tomu im má dopomôcť aj zmena štruktúry celej organizácie. Predstavitelia NEM Foundation sa rozhodli pre reorganizáciu, ktorej výsledkom bude prechod z regionálnych tímov na produktové tímy. Tie sa budú sústreďovať na vývoj a realizáciu nového pluginu Catapult, ktorého spustenie je naplánované na tento rok.

Jeho primárnym zameraním bude vytvorenie kompatibility medzi súkromnými a verejnými sieťami. Zároveň bude umožňovať tvorbu digitálnych aktív, decentralizovaných swapov či poskytovať pokročilé riešenia pre správu účtov.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...