Aktuality

Neistota v Ázii spôsobila prepad kryptomenového trhu a straty až do 40%

Sledujte nás aj na

Bitcoin a altcoiny stratili v utorok 16. januára 2018 takmer 40% svojej hodnoty potom, ako tlak na regulácie zo strany Číny a Južnej Kórei viedol investorov k opatrnosti a následnému prepadu kryptomenového trhu.

Správy z Číny a Južnej Kórei

Podľa OnChainFX hodnota Bitcoinu klesla o 14% za posledných 24 hodín a až o 40% od jej najvyššej hodnoty (ATH) $20,000 dosiahnutej len pred mesiacom.

Hlavný dôvod prepadu pramení zo zmätenosti v Seoule, a zároveň nových správ z Číny. V pondelok sme informovali, že hoci Kórejská vláda neplánuje kryptomeny úplne zakázať, plánuje sankcionovať používateľov ktorý sa neplánujú vzdať anonymity pri obchodovaní s kryptomenami v rámci krajiny.

Podľa viacerých zdrojov Čína od svojho septembrového zákazu obchodovania s kryptomenami pritvrdila a plánuje úplne zastaviť obchodovanie s Bitcoinami a altcoinami.

V čase písania článku hodnota Bitcoinu klesla o 15%, avšak mnohé altcoiny boli na tom oveľa horšie so stratami viac ako 40%.

Reakcie médií na utorkový prepad hodnoty neboli ničím nezvyčajné, investori si lížu rany a mainstreamové média tradične tvrdia že „bublina“ kryptomien praskla.

Kryptobublina sa ešte len rozbieha. 2018 bude výnimočný. Modlite sa za mini-pád a nezabudnite kupovať. Kto sa bojí nezarobí.

Nie je možné aby trh dlhodobo strácal na hodnote pri množstve čakajúcich investícií. KAŽDÝ na kom záleží momentálne sleduje kryptomeny. A je to naozaj každý.

Čo as týka optimizmu do budúcna, tohtotýždňové bonusy na Walll Street viedli k masívnej finančnej injekcii na krypto-trhy a vysoká ziskovosť krátkodobých investícií je veľmi reálna.

Zdroje: cointelegraph.com

Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH:  0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3
BTC:  15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

4 Komentáre

 1. špekulant

  osobne si myslím, že za celým pádom sú kryptomenové burzy, ktooré umelo stlačia dole cenu aby ľudia nakupovali a trh mohol aj tento rok rásť. Do toho nám prišiel prvý mesačný BTC Futures, aká náhodička, že?

  • sm123

   Presne toto si mylim aj ja. Najviac na tom zarabaju burzy a aby sa dalo v sucasnosti na tom zarabat, je treba najprv cenu stlacit dole. Tie hoax spravy o neistote v azii su len pre vyvolanie paniky a neistoty na trhu. Keby sme zbehli do Korei, alebo Ciny, mozno by sme zistili, ze situacia nie je o nic istejsia u nas nez u nich.

 2. Robert Zelník

  V Azii – krátke i. Preklep rovno v nadpise.

Komentovať

Téma od Anders Norén