Sledujte nás aj na

Bitcoin a altcoiny stratili v utorok 16. januára 2018 takmer 40% svojej hodnoty potom, ako tlak na regulácie zo strany Číny a Južnej Kórei viedol investorov k opatrnosti a následnému prepadu kryptomenového trhu.

Správy z Číny a Južnej Kórei

Podľa OnChainFX hodnota Bitcoinu klesla o 14% za posledných 24 hodín a až o 40% od jej najvyššej hodnoty (ATH) $20,000 dosiahnutej len pred mesiacom.

Hlavný dôvod prepadu pramení zo zmätenosti v Seoule, a zároveň nových správ z Číny. V pondelok sme informovali, že hoci Kórejská vláda neplánuje kryptomeny úplne zakázať, plánuje sankcionovať používateľov ktorý sa neplánujú vzdať anonymity pri obchodovaní s kryptomenami v rámci krajiny.

Podľa viacerých zdrojov Čína od svojho septembrového zákazu obchodovania s kryptomenami pritvrdila a plánuje úplne zastaviť obchodovanie s Bitcoinami a altcoinami.

V čase písania článku hodnota Bitcoinu klesla o 15%, avšak mnohé altcoiny boli na tom oveľa horšie so stratami viac ako 40%.

Reakcie médií na utorkový prepad hodnoty neboli ničím nezvyčajné, investori si lížu rany a mainstreamové média tradične tvrdia že „bublina“ kryptomien praskla.

Kryptobublina sa ešte len rozbieha. 2018 bude výnimočný. Modlite sa za mini-pád a nezabudnite kupovať. Kto sa bojí nezarobí.

Nie je možné aby trh dlhodobo strácal na hodnote pri množstve čakajúcich investícií. KAŽDÝ na kom záleží momentálne sleduje kryptomeny. A je to naozaj každý.

Čo as týka optimizmu do budúcna, tohtotýždňové bonusy na Walll Street viedli k masívnej finančnej injekcii na krypto-trhy a vysoká ziskovosť krátkodobých investícií je veľmi reálna.

Zdroje: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...