Sledujte nás aj na

Arthur Hayes, generálny riaditeľ jednej z najväčších kryptomenový búrz BitMEX, si myslí, že negatívny trend pre Bitcoin a kryptomeny nemusí byť ani zďaleka pri konci.

Po niekoľko mesačnom turbulentnom období sa trhová cena Bitcoinu (BTC) ustálila na úrovni $6,300. Hayes si myslí, že BTC sa bude na tejto úrovni ešte nejaký ten čas pohybovať s možnosťou, že tento trend bude pokračovať ďalších 18 mesiacov.

„Môj názor je taký, že volatilita, ktorú práve teraz zažívame, môže pokojne pretrvávať ďalších 12 až 18 mesiacov. Tento názor opieram o svoje predchádzajúce skúsenosti. S Bitcoinom som začal v roku 2013, keď došlo k rastu ceny z $250 na $1,300 dolárov. Potom prišli roky 2014 a 2015, kedy došlo k prudkému prepadu ceny a dlhotrvajúcej recesii. Cena sa zrútila, objem sa zrútil. Vtedy bolo naozaj veľmi ťažké zarobiť peniaze,“ povedal Arthur Hayes.

Hayes dodal, že na základe jeho skúseností by mohla hodnota BTC klesnúť ešte nižšie. Napriek svojmu relatívne negatívnemu pohľadu na trh, Hayes Bitcoinu stále verí, čomu nasvedčuje aj toto vyjadrenie:

„Keďže vlastním pretekársku dráhu (pozn. autora: Hayes tým myslí burzu), nemusím uzatvárať stávky na kone.“

Spoločnosť BitMEX, ktorá bola založená v roku 2014, je jednou z najväčších kryptomenových búrz, ktorá ponúka obchodovanie BTC derivátov. Hayes si myslí, že BitMEX je v súčasnosti v dobrej pozícii aby pomáhal znížiť volatilitu, ktorou trpí Bitcoin a kryptomeny vo všeobecnosti. Na tejto platforme sa denne uskutočnia obchody o objeme $1 miliardy.

Optimizmus v kryptosfére

Niektoré veľké postavy v kryptomenovej sfére však nezdieľajú názor Hayesa. Naopak, mnoho týchto osobností si myslí, že by sa trh mohol otočiť a začať rásť. Will Warren spoluzakladateľ projektu 0x v rozhovore s Yahoo uviedol, že je jedným z týchto optimistov:

Trh momentálne odpočíva. Myslím si, že trh pravdepodobne prekonáva nejakú zdravú konsolidáciu, ale verím, že dlhodobý trend sa bude niesť v znamení osvojenia Bitcoinu a podobných technológií.“

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Jonathan Levi, bývalí zamestnanec Goldman Sachs a Barclays, je optimistický a tvrdí, že súčasný recesívny trh musí byť správne uvedený do kontextu:

„Bitcoin a kryptomeny sa nachádzajú v bear markete, ale okolo blockchain projektov a aplikácií BTC je viac aktivity ako kedykoľvek predtým.“

V čase písania článku sa cena BTC pohybovala na úrovni $6,395, čo predstavuje 0.69 % rast za posledných 24-hodín. Trhová kapitalizácia činí $110 miliárd s denným objemom obchodovania $3.7 miliardy.

Vývoj BTC za posledných 7 dní.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...