Sledujte nás aj na

Hlavný ekonomický poradca gigantu Allianz, Mohamed El-Erian, sa vyjadril, že cena a adaptácia Bitcoinu síce stále narastá, no napriek tomu, jeho masové používanie neočakáva. Dôvody sú nasledovné:

  • vlády nedovolia takú mieru adaptácie aká prislúcha terajšej cene
  • existujú aj iné peer-to-peer platobné systémy

O Bitcoine hovorí: „Bitcoin je prelomová technológia a bude existovať dlho ako prostriedok peer-to-peer transakcií, no investori sú až príliš optimistický, čo sa týka jeho vyhliadok do budúcnosti. Terajšia cena BTC nasvedčuje jeho masovému prijatiu, no to sa nestane.“

Skutočnú cenu Bitcoinu odhaduje El Erian niekde okolo polovice až tretiny jeho aktuálnej hodnoty, stanovil cenové rozmedzie na $1300$2000 (aktuálna cena BTC v čase písania článku je $4009). Na otázku či si myslí, že Bitcoin nedosiahne masové uznanie odpovedal:

„Bitcoin samozrejme existovať bude, no bude to len ďalšia virtuálna mena. Kryptomeny len tak existovať neprestanú, no pri súčasnej cene BTC vlády nedovolia jeho veľkoplošnú adaptáciu.“

Niektoré vlády s El Erainom určite nesúhlasia a už teraz prijímajú opatrenia a zákony práve v prospech kryptomien. Príkladom je samozrejme Austrália, ale aj napríklad Japonsko, ktoré zaviedlo v celku efektívne regulácie a štandardy pre kryptomeny a ich burzy.

Zmiešané pocity z tejto správy sú na mieste. V budúcnosti sa k tomuto názoru vrátime a overíme jeho správnosť.

Zdroj: CNBCZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...