Sledujte nás aj na

Za posledné dva týždne ohlásili giganti finančného priemyslu spustenie nových Bitcoin futures, spracovanie platieb pomocou blockchainu, či nové produkty, ktoré sú úzko prepojené na kryptomeny a s nimi spojenú technológiu. Máme tu aj jednu novú kryptomenovú burzu. Ak sa Vám zdá, že tých búrz je už akosi priveľa, máte pravdu. Táto burza však tvrdí, že je výnimočne iná.

dx.exchange – centralizovaná burza, ktorá má byť spustená budúci mesiac (jún/červen), je prvou kryptoburzou spoločnosti NASDAQ. NASDAQ už dávnejšie uviedla Bitcoin futures. Ide o najväčší svetový elektronický trh. Obchodovanie na NASDAQ sa uskutočňuje výlučne cez počítačovú a telekomunikačnú sieť.

„Výhoda tejto spolupráce je trojnásobná: obrovská značka, technológia a regulácie,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti DX Exchange Daniel Skowronski.

Zatiaľ čo prvá výhoda je dosť jasná, Skowronski ďalej vysvetľuje, že ich technológia sa bude opierať o infraštruktúru NASDAQ, ktorá je používaná už dlhé roky viac ako 70 burzami po celom svete.

Zatiaľ nie pre amerických klientov

Američania to majú s predpismi oveľa ťažšie a častokrát sa nemôžu obyvatelia Ameriky zúčastniť ani ICO. Pokiaľ ide o predpisy, Skowronski poznamenal, že spojenie novej burzy a NASDAQ zaručí, že aj samotná burza bude spĺňať najvyššie regulačné štandardy, čím sa vyhnú bežným chybám a bugom, ako je napríklad problém dvojitého míňania a vo všeobecnosti to zabráni falšovaniu objemu finančných prostriedkov za určité časové obdobie.

Uvedené normy zahŕňajú aj nedávno získanú estónsku licenciu, ako aj povolenie od Cypriot regulátora, čo je akýsi kryptomenový SEC (Security Exchange Commision). Tento rámec umožní spoločnosti DX ponúkať svojim klientom celú škálu možností nakupovania a predávania kryptomien, ako aj uchovávanie ich finančných prostriedkov a vkladov.

Zákazníci v USA budú v tomto momente vylúčení z prístupu k platforme. Vedenie už v súčasnosti rokuje s regulačnými orgánmi USA a pracuje na získaní federálnej licencie, ktorá je potrebná na prevádzku podobnej burzy pre amerických klientov.

Používateľské rozhranie pripravovanej burzy DX

Preverovanie mincí

Burza bude samozrejme poskytovať všetky úkony, ktoré sú známe z iných, už zabehnutých búrz. DX umožní zákazníkom zakúpiť si kryptomeny za fiat, vymieňať tokeny medzi sebou, ako aj previesť mince späť na fiat a poslať si ich na účet.

„Vytvorili sme všetko pod jednou strechou, obojsmernú výmenu fiat peňazí a kryptomien, peňaženku pre ukladanie virtuálnych mien a všetky potrebné služby s týmto spojené,“ poznamenáva Skowronski.

Očakáva sa, že spočiatku bude platforma obsahovať šesť kryptomien, a to menovite Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, EOS a Litecoin. V druhej fáze bude pridaných ďalších top 20-25 mincí, rovnako ako niektoré menšie tokeny.

„Podporujeme blockchain technológiu. Spôsob, ako môžeme pomôcť tomuto ekosystému dosiahnuť pokrok, spočíva v dôkladnom preskúmaní tokenov a zabezpečenie toho, aby sa podporovali iba tie dobré. Nebudeme listovať mince, len preto, že nám za to zaplatia. Tie projekty, ktorí budú vyhodnotené ako užitočné, dôležité a pokrokové, budú samozrejme zalistované.

Toto tvrdenie si možno už teraz odporuje so zalistovaním Bitcoin Cash, ale to je na inú debatu. To, či budú zalistované naozaj len výnimočné projekty budeme podrobne sledovať.

Používateľské rozhranie pripravovanej burzy DX

Nové mince, ktoré budú chcieť požiadať o zaradenie do zoznamu, si budú musieť splniť nasledujúce tri body:

  1. Počiatočná aplikácia
  2. Osobný rozhovor
  3. Právne stanovisko interného tímu a due diligence: kontrola tímu a whitepaperu.

Jednoduché KYC, prvotriedne zabezpečenie

Platforma nebude účtovať poplatky za obchodné transakcie, ale obchodníci budú platiť mesačný poplatok vo výške približne 10 eur (na začiatok celkom férová cena). Podľa Skowronskeho sa proces KYC (Know Your Customer – verifikácia nových používateľov) uskutoční odoslaním e-mailu a telefónneho čísla a očakáva sa, že bude veľmi rýchly a používateľsky prívetivý, a najmä „bez podkopávania potrebných komponentov KYC a AML, ktoré vyžaduje regulátor,“ poznamenáva.

Ako sme už mohli vidieť v mnohých prípadoch, kyberbezpečnosť je vo všeobecnosti hlavným problémom kryptomenových služieb. NASDAQ a Skowronski však sľubujú, že najmú najlepších odborníkov v tejto oblasti, aby sa vyhli hackerom a iným škodlivým útokom. „Ľudia hľadajú bezpečnosť a ochranu. V tomto smere sa im budeme snažiť maximálne vyhovieť.“

Platforma ponúka tiež interný chat, ktorý používateľom umožňuje spolu komunikovať a chýbať nebudú ani agregované novinky a informácie o jednotlivých kryptomenách či trhu.

Európska licencia, izraelský výskum a vývoj

Spoločnosť vedú traja veteráni obchodného priemyslu. Skowronski bol generálnym a výkonným riaditeľom spoločnosti OANDA Europe and Americas. COO (Chief operating officer) spoločnosti Raz Kaplan bol predtým vedúcim riadenia rizík v spoločnosti SpotBroker. A CTO (Chief technology officer) Yaron Ben Shoshan bol riaditeľom strategického rozvoja spoločnosti Forex Manage. Niet pochýb, že táto trojica vie čo robí.

Spoločnosť DX Exchange v Izraeli zamestnáva veľký R&D tím pozostávajúci zo 72 zamestnancov, ktorý bude vykonávať spustenie platformy, ako aj jej budúci vývoj.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...