Sledujte nás aj na

Celý týždeň bol pre kryptomeny viac menej pokojný, dá sa povedať, že až nudný. Víkend preto nie je žiadnou výnimkou. Trhy zostávajú naďalej pomerne stabilné, a to aj napriek množstvu pozitívnych správ uverejnených tento týždeň, vrátane nových inštitucionálnych investícií či aktualizácie SEC ohľadom očakávaných rozhodnutí vo veci Bitcoin ETF.

Ran Neuner, kryptotrader pre CNBC, komentoval na Twitteri, že všetky tohtotýždňové správy, ako napríklad vstup maklérskej firmy TD Ameritrade a americkej univerzity Yale na kryptomenový trh sú „spojené s investíciami a špekuláciami.“ Neuner naznačuje, že novinky tohto typu už nehýbu trhom ako kedysi, pretože sa ľudia teraz zameriavajú viac na adopciu a využívanie týchto nových možností v reálnom svete.

Bitcoin (BTC) v poslednej dobe preukázal nezvyčajnú cenovú stabilitu, ktorá sa od 6. septembra pohodlne pohybuje v rozmedzí $6,300 až $6,600. Všetky top altcoiny, s výnimkou XRP, vykazujú za posledných 24 hodín len mierne straty.

Pohľad na rebríček top kryptomien, 07.10.2018

Bitcoin (BTC)

Bitcoin sa v sobotu 6.10.2018 obchodoval nad hranicou $6,600, s maximom na $6,643 a minimom na sume $6,566. Hlavná kryptomena sa aktuálne obchoduje na cene približne $6,570, pričom v posledných 24 hodinách bolo cenové kolísanie len minimálne.

Vývoj ceny BTC za posledné tri mesiace

Ako môžeme vidieť na grafe, Bitcoin sa pohybuje okolo rovnakej úrovne od polovice júna tohto roka, zhruba v čase, keď sa BTC prvýkrát dostal na úroveň pod $6,500. Bitcoin však počas tohto obdobia zaznamenal aj nárasty, pričom jeho cena prekonala trikrát psychologickú hranicu $7,000, a to 17. júla (vtedy prekonal aj hranicu $8,000), 28. augusta a 1. septembra. Ani jedenkrát sa však nepodarilo udržať jeho cenu nad týmto levelom.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), druhá kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, sa mierne prepadla zo svojej support zóny na úrovni $230. Prepad okolo 1.5 % za posledných 24 hodín presúva cenovku ETH na hodnotu $223 v čase písania článku. Ethereum sa ešte stále musí skonsolidovať po svojom nedávnom páde až na $170 z 12. septembra 2018. Pod drobnohľadom je aj aktivita pri riešení závažného problému škálovania ETH siete.

Vývoj ceny ETH za posledný mesiac

Vitalik Buterin: Technológia Zcash môže pomôcť pri škálovaní Ethereum siete

Ripple (XRP)

Ripple nedávno na seba strhol pozornosť, keď sa mu na krátku chvíľu podarilo obsadiť druhé miesto v rebríčku top kryptomien. Na výročnej konferencii Swell, organizovanej spoločnosťou Ripple, bolo oznámených množstvo noviniek a významných partnerstiev. Tie vypumpovali cenu XRP až na $0.76.

Ripple: Platobné riešenie xRapid je pripravené na komerčné používanie!

Technológia xRapid je teda komerčne dostupná a používa ju už pár veľkých mien. Avšak pôvodné nadšenie trochu opadlo a tretia najväčšia mena na kryptotrhu, zaznamenala dramatickejší pohyb smerom nadol. XRP klesol o 7.68 % za posledných 24 hodín a na týždňovom grafe zaznamenal takmer 20 %-né straty.

Vývoj ceny XRP za posledný mesiac a jeho cenové maximum

Avšak XRP je na tom za posledných 30 dní stále veľmi dobre. Dňa 21. septembra narástol za deň o 80 % a predbehol Ethereum na druhom miesto podľa trhovej kapitalizácie. XRP si na 30-dňovom grafe drží viac ako 65 %-ný zisk.

Celková trhová kapitalizácia všetkých kryptomien sa pohybuje okolo $217.1 miliárd, pričom v priebehu dňa klesla o necelé $3 miliardy. Denný obchodovaný objem je v čase publikovania $11.9 miliárd. Koncom septembra sa tento objem pohyboval na úrovni približne $17 miliárd, takže aj tu nastal pokles.

Vývoj trhovej kapitalizácie za posledný týždeňZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...