Sledujte nás aj na

Tri veľké americké banky, konkrétne Bank of America, JP Morgan Chase a Citigroup potvrdili, že zastavujú transakcie zahŕňajúce nákupy kryptomien použitím kreditných kariet. Hovorkyňa Bank of America Betty Riessová však dodáva, že zákazníci môžu stále používať svoje debetné karty. Spoločnosť Capital One a Discover už predtým uviedli, že nedovolia, aby sa ich karty používali na transakcie s digitálnymi menami.

Digitálne meny môžu byť veľkým problémom pre veriteľov, ak zákazníci nie sú schopní splácať svoje „kryptopôžičky“ alebo ak sa ukradnuté karty použijú na nákup nevystopovateľných anonymných mien, akou je napríklad Monero. Kryptomeny môžu byť a aj sú pre banky ťažko monitorovateľné. To pre ne predstavuje veľký problém pretože banky a finančné organizácie sú povinné sledovať v transakciách náznaky prania špinavých peňazí či financovania terorizmu.

Citigroup tiež tvrdí, že zastavuje nákupy kryptomien takpovediac „na úver“Capital One a Discover už majú v platnosti svoje vlastné reštrikcie týkajúce sa kreditných kariet. To znamená, že všetkých päť najväčších vydavateľov kreditných kariet v USA oznámili alebo už zaviedli zákazy spojené s nákupom krytomien.

Tieto kroky banky podstúpili predovšetkým vo svojom záujme. Zdá sa, že mánia z konca minulého roka obklopujúca kryptomeny na čele s Bitcoinom motivovala mnohých retailových investorov, aby používali kreditné karty ako pákové nástroje a kupovali si tak viac mien, než si v skutočnosti mohli dovoliť. Keď Bitcoin klesol o zhruba 50% zo svojich decembrových výšok, mnohí z týchto investorov sú pravdepodobne vo veľkej strate a nemusia byť schopní splatiť svoje počiatočné nákupy.

Pre nových investorov a nováčikov na kryptomenovom trhu opakujeme, nikdy nekupujte kryptomeny ak sa máte zadĺžiť. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť. Problémy z tohto vyplývajúce za to určite nestoja!

Ku americkým zákazom sa pridávajú aj anglické banky

Veľká Británia nasleduje kroky svojich amerických kolegov a niektoré banky rovnako zavádzajú zákaz nákupu nielen Bitcoinu pomocou kreditnej karty. Lloyds Bank, Halifax a Bank of Scotland patria medzi tých, ktorí už zákazy zavádzajú do praxe.

Lloyds Banking Group, ktorá prevádzkuje Halifax, Bank of Scotland, MBNA a Lloyds, zakázala svojim zákazníkom nakupovať Bitcoin svojimi kreditnými kartami.

Hovorca skupiny povedal;

„Neakceptujeme transakcie kreditnou kartou, ktoré zahŕňajú nákup kryptomien.“

Jedná sa o prvé bankové reťazce v Spojenom kráľovstve, ktoré zavádzajú takýto typ zákazu a existuje predpoklad, že ostatní môžu tieto kroky nasledovať. Dôvodom je už spomínané požičiavanie si peňazí a nákup skutočne volatilných aktív. To vedie neskúsených a neopatrných nováčikov do finančnej straty a zbytočných dlhov.

Reštrikcie prichádzajú v čase, keď sa aj politici rozhodujú o tom, aké predpisy by mali byť zavedené, pokiaľ ide o kryptomeny.

Britská premiérka Teresa May sa na tému kryptomien vyjadrila už pomerne zastaranou frázou, povedala:

„V oblastiach, ako sú kryptomeny, ako Bitcoin, by sme sa na ne mali pozerať veľmi vážne, presne kvôli spôsobu ich použitia, najmä zločincami.“

Kreditné karty na burze Coinbase

Coinbase, ako jedna z najväčších kryptomenových búrz, taktiež spozorovala zvýšený nápor na svojom oddelení podpory pre používateľov. Ľudia sa im pochopiteľne sťažovali, prečo sa im nedá nakupovať cez kreditné karty.

Minulý týždeň, niektorí zákazníci využívajúci kreditné karty začali pozorovať aj dodatočné poplatky za „hotovostnú zálohu“ na výpise z karty. Je to výsledkom toho, že sa zmenil kód MCC pre nákupy digitálnych mien. Banky a vydavatelia kreditných kariet môžu odteraz pripočítať poplatky za hotovostné platby k nákupu digitálnej meny. Zákazníci by to mali vidieť ako položku na samostatnom riadku vo výpise z kreditnej karty.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase registrovať, využite tento odporúčací link.  Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortalu zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Tieto dodatočné poplatky nepochádzajú z Coinbase. Pretože tieto poplatky účtuje priamo banka alebo vydavateľ kreditnej karty, burza nemá možnosť vedieť, kedy by mohli byť poplatky účtované alebo aké vysoké by mohli byť.

Coinbase sa vyjadrili aj ku zákazu kreditných kariet. Ak je vaša kreditná karta zablokovaná alebo ak sa chcete vyhnúť zvýšeným poplatkom, môžete zmeniť spôsob platby na debetnú kartu alebo bankový účet. Ušetrí vám to peniaze, získate vyššie nákupné limity a trvá to len pár minút. Po prihlásení sa na Coinbase nájdete platobné možnosti na tejto adrese.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...