Sledujte nás aj na

Uvažujete nad nákupom kryptomeny no neviete, ktorú si vybrať z tak veľkého množstva? Zvažujete, či je práve teraz tá správna doba na nákup kryptomien? Je lepšie kryptomeny kúpiť jednorázovo alebo pravidelne dopĺňať svoje portfólio? Alebo sa dokonca pustiť do obchodovania?

Tieto otázky si kladú mnohí z nás a dokonca aj na náš portál KryptoTop.sk dostávame veľké množstvo otázok tohto charakteru. Predpovedať, či hodnota kryptomien bude dlhodobo rásť alebo klesať je náročné. Môžeme sa ale poučiť z minulosti a zvoliť si ten najvhodnejší prístup pri nákupe kryptomien. V zásade máme na výber z 3 možností – jednorázový nákup, pravidelný nákup kryptomien alebo obchodovanie. Poďme si rozobrať každý spôsob samostatne.

Jednorázový nákup

Jednorazový nákup kryptomien je pre tých z Vás, ktorí už majú našetrenú určitú sumu peňazí. Kľúčovú úlohu pred samotným nákupom zohráva dôkladný prieskum trhu, teda akú kryptomenu mám nakúpiť, za akú cenu, ako dlho som ochotný držať kryptomenu v prípade poklesu hodnoty a či je ešte potenciál na rast ceny vybranej kryptomeny.

Jednorazový nákup je však niekoľkonásobne rizikovejší v porovnaní s pravidelným nákupom – tento fakt treba brať do úvahy hneď na začiatku! Preto treba takýto nákup veľmi dobre zvážiť a správne načasovať. A kedy je ten správny čas na nákup kryptomien? Túto otázku si už položili viacerí z nás. Určiť správny čas, kedy FIAT peniaze (konvenčné meny ako euro alebo dolár) jednorazovo zameniť za kryptomenu je aj pre skúsených investorov veľmi náročné a výsledok môže byť často neistý. Je tu ešte možnosť nakúpiť kryptomenu a držať ju dlhodobo bez ohľadu na dianie na trhu – takzvaný „HODL“.

KryptoTop

Pravidelný nákup

Pravidelné nakupovanie znamená nakupovať za určitú sumu v pravidelných intervaloch, napríklad každý mesiac. Ak sú ceny nízke, nakupujeme za danú mesačnú výšku väčšie množstvo kryptomeny. Ak sú kryptomeny drahšie, nakupujeme ich menej. Týmto spôsobom dokážeme priemerovať cenu kryptomeny, a teda zarábať aj na poklesoch trhu. Medzi výhody pravidelného nákupu patrí to, že nemusíte premýšľať či práve teraz je ten správny okamih na nákup a dostupnosť tejto stratégie, môžete nakupovať za nižšie sumy v pravidelných intervaloch, a to už od 30€ mesačne. Táto čiastka v dnešnej dobe predstavuje obyčajnú večeru pre dve osoby. Vďaka tomu môže pravidelný nákup kryptomien využívať každý, kto uvažuje nad nákupom kryptomeny a nemusíte zarábať tisíce eur mesačne. Viac o tejto stratégii sa dozviete vo videu.

Kde jednoducho a pravidelne nakupovať kryptomeny? To bola otázka, ktorá nás v projekte KryptoTop inšpirovala vytvoriť možnosť nastaviť si pravidelný nákup jednej kryptomeny alebo dokonca aj celého portfólia kryptomien. Pravidelný nákup sa raz nastaví a hotovo! Viac o tejto možnosti sa dozviete v klientskom kabinete KryptoTop Premium v sekcii Pravidelný Nákup.

Podrobný obrázkový návod, ako si založiť KryptoTop Premium účet a ako nakupovať kryptomeny na tejto zmenárni nájdete tu.

Kombinácia stratégií

Ak máme k dispozícii väčšiu sumu peňazí, je neefektívne ju postupne investovať 17 rokov po malých čiastkach. Fiat peniaze podliehajú inflácii, ktorá je pre zhodnotenie majetku prinajmenšom škodlivá. Ako sme už uviedli vyššie, nie je ideálne vzhľadom k vyššiemu riziku, nakupovať za všetky peniaze naraz, ale rozložiť nákup na niekoľko väčších vkladov každý mesiac v horizonte niekoľkých rokov. Táto doba je individuálna, mala by však byť aspoň v dĺžke jednej pätiny až jednej tretiny celkového investičného horizontu, teda kedy chcete premeniť zisk na niečo pre Vašu spotrebu.

KryptoTop

Obchodovanie

Profesionálny obchodník na burze s kryptomenami robí každý deň dôkladnú analýzu trhov. Pri obchodovaní disciplinovane dodržuje svoj obchodný a investičný plán. Vie ako a kedy vstúpiť na trh a ako a kedy z neho vystúpiť. Svoje obchody dôsledne manažuje po celú dobu trvania obchodu. Profesionálny trader si vedie dôkladné záznamy (obchodný denník), do ktorého zaznamenáva všetky obchody a údaje o nich. Na základe toho svoje obchodovanie optimalizuje a vždy hľadá spôsoby, ako svoje obchodovanie vylepšiť. Obchodovanie s kryptomenami určite nie je pre každého a nejedná sa o ľahký zárobok. Ak to však s cestou obchodníka myslíte vážne, smelo do toho. Čakajú vás kilometre článkov a nespočetné množstvo pokazených demo účtov. Ak to ale nevzdáte a vytrváte, výsledky sa dostavia a určite Vás potešia.

KryptoTop

KryptoTop má pre Vás pripravenú jednu súťaž a jednu novinku! Každá uskutočnená objednávka v termíne od 1.8.2018 do 1. 12.2018 KryptoTop Premium (v časti po registrácii) je zaradená do žrebovania o 1 LTC. Výherca bude verejne žrebovaný 6.12. 2018 o 19:00. Live žrebovanie prebehne na našej Facebookovej stránke, výhercu budeme kontaktovať emailom. Ak už máte chuť míňať svoje kryptomeny za tovar alebo služby no neviete kde, pripravujeme pre Vás katalóg firiem, ktoré akceptujú kryptomeny s názvom  http://usebit.org/

Záver

Tak teda akú cestu si zvoliť? Ktorá je pre mňa tá najlepšia? Na tieto otázky si musí odpovedať každý sám. Sme však presvedčení, že pre nás, nadšencov kryptomien, je najlepšia voľba pravidelný nákup. Je to časom overená stratégia, nemáme „nervy“ z padajúcich trhov a o pár rokov, keď prídu ďalšie vysoké cenové hladiny – inkasujeme zisk!

Ešte lepšie je vytvorený zisk minúť na veci bežnej spotreby u obchodníka, ktorý akceptuje kryptomeny. Takto spoločne pomôžeme kryptomenovej ekonomike a akceptácii kryptomien v bežnom živote.

Článok aj video je informatívne a neslúži ako finančné poradenstvo. Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...