Sledujte nás aj na

Rok 2018 sa nám chýli ku koncu a to je skvelá príležitosť, aby sme sa pozreli, ako sa darilo jednej z najkontroverznejších kryptomien, respektíve natívnemu tokenu siete Ripple – XRP. Nižšie nájdete chronologický prehľad najzaujímavejších udalostí, ktoré spoločnosť Ripple za tento rok predstavila, respektíve aký súvis mali priamo s XRP.

1. kvartál 2018

Január
Dňa 24. januára spoločnosť Ripple oznámila, že firmy pôsobiace v oblasti financií, IDT Corporation a MercuryFX, sa pripoja k MoneyGram a Cuallix a súčinne budú testovať nový produkt – xRapid. Ide o komerčnú platobnú službu, ktorá umožňuje finančným inštitúciám používať XRP na vykonávanie cezhraničných transakcií.
O pár dní na to, 30 januára, japonský poskytovateľ finančných služieb, SBI Holdings, ktorého predseda výkonnej rady Yoshitaka Kitao je veľkým fanúšikom XRP, predstavil ideu integrovania tohto tokenu do nimi poskytovaných služieb.
Február
Začiatkom februára, prišla ďalšia pozitívna správa z Ázie. Spoločnosť Lianlian International, líder v oblasti finančníctva v Hongkongu, ktorý má viac ako 150 miliónov registrovaných používateľov, začala spolupracovať s RippleNet. Súčasťou bolo aj využívanie produktu xCurrent, ktorý je určený na cezhraničné transakcie medzi Čínou, USA a Európou.
V polovici tohto mesiaca podpísala Saudskoarabská menová správa (SAMA), ktorá je zároveň centrálnou bankou pre Saudskú Arábiu dohodu s Ripple. Jej cieľom bolo pomocou xCurrent dosiahnuť zníženie nákladov a zvýšenie transparentnosti pri medzibankových prevodoch.

Schéma princípu fungovania xCurrent, zdroj:coindesk.com

Marec
V tomto mesiaci sa do zoznamu spolupracujúcich inštitúcií pridala spoločnosť Cambridge Global Payments, ktorá integrovala do svojich systémov xRapid. O týždeň na to, konzorcium 61 japonských bánk, spustilo službu MoneyTap, ktorá ich klientom umožňuje vykonávať finančné transakcie 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Táto služba pritom stála na blockchaine spoločnosti Ripple.

2. kvartál 2018

Apríl
Dňa 12. apríla, banka Santander predstavila spustenie služby Santander One Pay FX. Vďaka nej mohli maloobchodní zákazníci v Španielsku, Veľkej Británii, Brazílii a Poľsku uskutočňovať medzinárodné transakcie využívajúc xCurrent od Ripple.
O dva týždne neskôr, Asheesh Birla, produktový senior viceprezident spoločnosti Ripple, zverejnil na svojom blogu informáciu, že ich spoločnosť získala pre svoj nový produkt xVia päť nových významných klientov – FairFX, Exchange4Free, RationalFX, UniPAY a MoneyMatch.
Máj
V tomto mesiaci sa do zoznamu používateľov xCurrent-u pridala juhokórejská spoločnosť Coinone Transfer. Ripple zároveň predstavil nový projekt Xpring. Išlo o formu nadácie, ktorá bude poskytovať granty projektom využívajúcim XRP token a blockchain siete Ripple.
Jún

V júni  nadviazal Ripple spoluprácu s viacerými poprednými univerzitami na svete. Cieľom novovzniknutého projektu University Blockchain Research Initiative bolo motivovať a podporovať akademikov v ich štúdiu a zdokonaľovaní technickej stránky blockchainu. Koncom mesiaca sa zoznam bánk napojených na xCurrent znovu rozrástol. Tento krát išlo o indickú banku Kotak Mahindra Bank.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

 

3. kvartál 2018
Júl, August

V auguste hlavný marketingový stratég, Cory Johnson, zverejnil správu, že Ripple nadviazal spoluprácu s kryptoburzami Bittrex, Bitso a Coins.ph. Výsledkom bolo integrovanie služby xRapid, vďaka ktorej mohli všetky tri obchodné platformy uskutočňovať svoje cezhraničné platby o poznanie rýchlejšie.

September
Jesenný mesiac sa niesol v znamení rozširovania radov členov z oblasti bankového a finančného sektoru, ktorí sa čoraz častejšie pripájali do siete RippleNet. Konkrétne išlo o saudskoarabskú National Commercial Bank, americkú holdingovú spoločnosť PNC Financial Services či thajskú Siam Commercial Bank.
Posledná menovaná sa zároveň stala aj prvým testerom novej funkcionality RippleNetu: multi-hop. Cieľom tohto produktu bolo zvýšiť finančným inštitúciám ich likviditu a znížiť poplatky.

Zdroj: codeburst.io

4. kvartál 2018
November
V polovici novembra predstavil Ripple nového strategického partnera. Konkrétne išlo CIMB, piatu najväčšiu banku v združení ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie,). Cieľom spolupráce bolo uľahčenie okamžitých cezhraničných platieb, ktoré v tej dobre podľa predstaviteľov Ripple využívalo prostredníctvom RippleNetu už viac ako 100 bánk na svete.
December
Poslednou tohtoročnou novinkou, od ktorej si priaznivci XRP sľubujú najviac, je oznam od kryptoburzy Binance, že vytvára nové obchodné páry pre XRP. Jej riaditeľ, Changpeng Zhao sa pritom už dávnejšie nechal počuť, že XRP by časom mohol byť jednou z hlavných mien na tejto obchodnej platforme, voči ktorej by sa obchodovali všetky coiny a tokeny. Viac o tejto novinke si môžete prečítať v našom článku tu.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...