Sledujte nás aj na

Analytická spoločnosť DataLight, ktorá sa orientuje na monitorovanie a prieskum údajov a trendov týkajúcich sa kryptomien vydala správu, ktorá zobrazuje top10 krajín z pohľadu aktivity a počtu obchodníkov s kryptoaktívami. Z prieskumu vyšli ako najaktívnejšie USA, Japonsko a Južná Kórea.

V Amerike obchoduje na mesačnej báze 22.2 milióna traderov

Skupina analytikov spoločnosti DataLight sa vo svojom prieskume zamerala na 100 najväčších kryptobúrz a obchodných platforiem. Lokalizácia ich klientov spočívala na báze IP adresy. Vzhľadom k tomu neboli čínski traderi zahrnutí v prieskume, keďže tí kvôli zákazu obchodovania kryptomien v krajine využívajú na pripojenie sa k internetu, respektíve k prihláseniu sa do svojich burzových účtov VPN klientov.

Kryptomeny vo svetových mapách: dane, regulácie, ťažba a iné

Podľa údajov, ktoré firma DataLight získala, mesačne navštívi niektorú z vybraných búrz približne 22.2 milióna používateľov z USA. Vďaka tomu sa táto krajina dostala na prvé miesto v rebríčku. Na druhom mieste sa umiestnilo Japonsko. To v porovnaní s Amerikou výrazne zaostáva. Mesačne totiž podľa prieskumu obchoduje „len“ 6.1 milióna Japoncov. Trojku uzatvára Južná Kórea s 5.7 miliónmi aktívnych traderov.

Zdroj: datalight.me

USA

Krajina, ktorá sa radí medzi svetové ekonomické veľmoci je z hľadiska počtu aktívnych obchodníkov na prvom mieste aj v tomto rebríčku. Výsledky správy spoločnosti DataLight ukazujú, že v USA existuje viac aktívnych traderov ako v nasledujúcich piatich krajinách v rebríčku dokopy. Zo zverejnených dát je teda jednoduché vypočítať, že približne každý 15. Američan (6,7% z celkovej populácie) sa aktívne venuje nakupovaniu, respektíve predaju kryptoaktív.

Japonsko

Krajina vychádzajúceho slnka sa v uvedenom rebríčku umiestnila na druhom mieste. Podľa americkej webovej stránky, ktorá sa zameriava na investovanie, Investopedia, počas uplynulého roku pravidelne obchodovalo až 3.5 milióna obyvateľov tejto krajiny. Výskum taktiež ukázal, že drvivú väčšinu (84 %) tvorili predstavitelia vekovej skupiny od 20 do 40 rokov. V prepočte na počet obyvateľov by sme mohli povedať, že v tejto krajine je aktívnym traderom každý 25. obyvateľ.

Celkovo možno konštatovať, že súčasná situácia v Japonsku je ku kryptomenám naklonená. Dokladuje to jednak rozhodnutie jednej z popredných bánk (Mizuho), ktorá k 1. marcu vydala vlastný stablecoin krytý japonským jenom, ako aj postoj štátnych orgánov, ktoré vytvorili regulačný rámec týkajúci sa kryptomien. S ním majú dokonca v pláne vystúpiť a prezentovať ho na nadchádzajúcom summite členských krajín zoskupenia G20.

Objem obchodovania s BTC dosiahol najvyššiu úroveň za posledných 15 mesiacov. Začína nová krypto-jar?

Južná Kórea

Na tretej priečke sa podľa reportu od DataLight umiestnila ďalšia ázijská krajina – Južná Kórea. Podľa zverejnených údajov v tejto krajine aktívne obchoduje 5.7 milióna Juhokórejčanov. Ak zoberieme do úvahy celkový počet obyvateľov tejto krajiny (približne 51 miliónov), dospejeme k záveru, že necelých 7% obyvateľov pravidelne nakupuje, respektíve predáva kryptomeny.

Zaujímavým zistením je aj fakt, že priemerná výška investície do kryptomien sa od roku 2018 zdvojnásobila. Rovnako ako v prípade Japonska, aj tu sa miestne zákonodarné orgány snažia podporovať kryptoodvetvie aplikovaním rozumných foriem regulácií.

Veľká Británia

Najvyššie sa s pomedzi európskych krajín umiestnila Veľká Británia. Podľa výsledkov spoločnosti DataLight navštívia mesačne aspoň jednu zo 100 monitorovaných kryptobúrz takmer 4 milióny obyvateľov tejto krajiny. Briti tak nechali za sebou veľké európske národy ako Rusko (5. miesto), Nemecko (7. miesto) či Francúzsko (18. miesto).

Čo sa našich susedov týka, najvyššie sa umiestnilo Poľsko s niečo viac ako 1.5 miliónmi aktívnych obchodníkov. Slovenská ani Česká republika sa vzhľadom k nízkemu počtu obyvateľov v porovnaní s top20 krajinami v rebríčku neumiestnili.

Obchodovanie s futures kontraktami na Krakene sa blíži k hodnote $1 miliardy

Zdroj: datalight.meZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...