Sledujte nás aj na

Juhokórejský Bithumb, najväčšia burza s krytpomenami podľa množstva transakcií, v súčasnosti čelí žalobe. Má ho na svedomí 3 000 klientov Bithumbu, ktorí zaznamenali masívne straty počas nefunkčnosti systému. Porucha znemožnila obchodovanie s Bitcoin Cash na niekoľko hodín.

Investori počas výpadku strácali

Počas výpadku burzy spadla cena Bitcoin Cash (BCH) z 2900 USD na 1100 USD a mnoho obchodníkov obviňuje Bithumb za straty, ktoré utŕžili v dôsledku nemožnosti obchodovania. Medzičasom mnoho investorov na iných burzách BCH mohutne predávalo. Keď cena Bitcoinu spadla zo 7000 USD na 5600 USD, cena Bitcoin Cash zase vyskočila z 800 USD na 2900 USD.

V súčasnosti cena Bitcoinu ostáva na 8200 USD, zatiaľ čo hodnota Bitcoin Cash ostala nezmenená na hodnote 1200 USD.

Bithumb mal počas výpadku problémy so zabezpečním serverov a platformy. Minulý týždeň, mnoho klientov podalo žaloby na spoločnosť v ktorých obviňujú Bithumb zo zámerného prerušenia serverov a znemožnenia obchodu s Bitcoin Cash.

V interview s Chosun, veľkým finančným a biznis denníkom v Južnej Kórei, predstavitelia Bithumbu rázne odmietli akúkoľvek zodpovednosť za vzniknuté škody. Tvrdia, že výpadok bol spôsobený masívnym preťažením siete, čo spôsobilo znefunkčenie burzy. Problematický „black out“ už skúmajú aj nezávislé orgány a poskytovatelia cloudových úložísk. Zástupcovia Bithumb tvrdia:

„Nezávislí vyšetrovatelia a poskytovatelia cloudového úložiska potvrdili, že výpadok serveru bol spôsobený masívnym nárastom návštevnosti počas inkriminovanej doby. Či už bol nárast spôsobený DDoS útokmi (cielený útok na server prostredníctvom veľkého množstva rozptýlených počítačov) namierenými na Bithumb ostáva nejasné a spoločnosť bude pokračovať vo vyšetrovaní voči potenciálnemu DDoS útoku.“

Bithumb je väčší ako burza KOSDAQ

Najväčšia burza s kryptomenami na svetovom trhu ponúka značnú likviditu mnohým úspešným kryptomenám ako Ether alebo Bitcoin Cash. Bithumb sprocesuje priemerne 300 miliónov USD za deň, čo tvorí takmer 40 percent globálneho obchodu s Bitcoin Cash.

Bithumb je výrazným hráčom na poli kryptobúrz v Južnej Kórei. Viac než tritisíc klientov považuje Bithumb zodpovedný za čas, kedy nebolo možné na burze obchodovať s Bitcoin Cash.

Podľa zástupcu Bithumbu, burza 12. novembra spracovala nečakane veľký objem obchodov. V tom čase išlo o obchody v kryptosfére v hodnote 6 biliónov USD, čo predstavuje trikrát väčší objem, ako v prípade kórejskej burzy KOSDAQ. Zástupca Bithumbu dodal:

Bithumb zrušil objednávky, ktoré pôvodne čakali na spracovanie počas inkriminovanej periódy v snahe znížiť straty investorov. V súčasnosti Bithum vyšetruje celkové straty klientov počas 12. novembra a s pomocou nezávislých vyšetrovateľov spoločnosť v nasledujúcich týždňoch plánuje poskytnúť plán na to, ako vzniknutú situáciu vyriešiť.

Výsledky žalôb zatiaľ nie sú potvrdené. Bithumb naďalej pokračuje v snahách opraviť poškodený server. V období, keď ceny kryptomien kolíšu, si kryptoburzy uvedomujú dôležitú potrebu správneho zvládnutia náporu na ich servery.

Zdroj: btcmanager.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...