Sledujte nás aj na

Grupo XP, najväčší maklérsky podnik v Brazílii v blízkej dobe vstúpi na kryptomenový trh, a to spustením burzy pre Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Generálny riaditeľ Grupo XP, Guilherme Benchimol uviedol pre agentúru Bloomberg, že v nasledujúcich mesiacoch spoločnosť otvorí burzu XDEX, s približne štyridsiatimi zamestnancami. Grupo XP je najväčšou finančnou skupinou v Brazílii, ktorá zahŕňa spoločnosti s rôznymi obchodnými modelmi.

Spoločnosť XP si podľa odhadov stanovila cieľ mať jeden bilión brazílskych realov (ekvivalent $245 miliárd) pod svojou správou do roku 2020, čo je štvornásobok toho, čo spoločnosť očakáva do konca tohto roka. Okrem toho chce Grupo XP v najbližších mesiacoch spustiť svoju vlastnú banku.

Generálny riaditeľ Grupo XP Guilherme Benchimol vyhlásil:

Musím sa priznať, že by som bol radšej, ak by táto téma neexistovala, ale existuje. Avšak cítili sme povinnosť vstúpiť na tento (kryptomenový) trh.

Ďalej poznamenal, že spoločnosť je nútená vstúpiť do obchodu s kryptomenami a to z dôvodu veľkej popularity kryptomien medzi investormi. Až 3 milióny Brazílčanov investovalo do Bitcoinu, v porovnaní so 600,000 investormi na trhu s cennými papiermi.

Spočiatku spoločnosť Grupo XP oznámila svoje plány na spustenie burzy v apríli. Avšak prvým krokom bolo zaregistrovanie burzy XP COIN INTERMEDIACAO v auguste roku 2017. Neskôr toho istého roku bola po finančnej injekcii (približne $1,5 milióna ) premenovaná na XDEX.

Začiatkom tohto týždňa prešetrovala brazílska administratívna rada pre hospodársku obranu (CADE) šesť veľkých národných bánk, kvôli údajným monopolným praktikám v krypto priestore. Podľa správy CADE, hlavné banky ukladajú obmedzenia alebo dokonca zakazujú prístup do finančných systémov kryptomenovým maklérom. Banky údajne tvrdia, že účty maklérov boli uzavreté z dôvodu absencie alebo nedostatku údajov o ich klientoch.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...