Sledujte nás aj na

Donedávna sa na Dream Markete, najväčšom nákupnom stredisku na dark nete, dalo platiť len Bitcoinom, no koncom roka 2017 tento trh integroval aj platby v Bitcoin Cash. Najnovšie by sa k dvojici kryptomien mala pridať aj anonymná kryptomena Monero.

Dream Market

Dream Market je najväčší a najrozšírenejší online obchod na dark webe, v ktorom sa predáva množstvo rozličného tovaru vrátane liekov a omamných látok, ukradnutých údajov a falšovaných spotrebných tovarov. Dream Market umožňuje používateľom anonymne a bezpečne prehľadávať ponuku trhu a zároveň sa vyhnúť potenciálnemu sledovaniu treťou stranou. Tento trh má tiež sprievodné fóra nachádzajúce sa na inej URL adrese, kde môžu diskutovať kupujúci, predávajúci a ďalší členovia komunity. Donedávna sa na Dream Markete dalo platiť len Bitcoinom, no koncom roka 2017 tento trh integroval aj platby v Bitcoin Cash.

Dark web je časť internetu, do ktorej sa nedá dostať bežnými prehliadačmi ale len použitím špeciálnych anonymizačných platforiem ako napríklad Tor.

 

Dream market sa rozhodol rozšíriť portfólio podporovaných kryptomien o Monero (XMR). Zatiaľ túto možnosť môžu vidieť len predajcovia, no ak bude vývoj pri Monero rovnaký ako u Bitcoin Cash, platby by sa mohli spustiť už o týždeň. Dream Market zatiaľ pridanie Monera nekomentoval.

Predajcovia na Dream Markete už majú na výber Monero

Dôvod podpory XMR pravdepodobne tkvie v jeho anonymnej povahe. Na Dream Markete sa obchoduje prevažne s nelegálnymi artiklami a platby anonymnou kryptomenou akou je Monero poskytujú extra úroveň ochrany. Viac o tom, ako funguje Monero sa dočítate v našom článku. Platby v BTC a BCH za bežných okolností anonymné nie sú a so správnymi prostriedkami a skúsenosťami sa dajú vystopovať.

Relatívne stabilné Monero

Monero dlhodobo patrí medzi najväčších hráčov na poli kryptomien a dá sa povedať, že je lídrom anonymných kryptomien. Minulý rok (2017) zaznamenal rast z $13.74 na $377.37 čo predstavuje rast o neuveriteľných 2700%.

Monero prepad trhu ustál

Prepad kryptotrhu na začiatku roku XMR prežil pozoruhodne dobre. Najväčší prepad ceny na úroveň $248 zregeneroval behom toho istého dňa na $312, čo naznačuje relatívnu stabilitu XMR aj počas búrlivých chvíľ na trhu. V čase písania článku sa cena XMR pohybovala na $316,18 s trhovou kapitalizáciou viac ako $4.9 miliardy.

Budúci vývoj Monera

Zalistovanie XMR na Dream Market znamená vstup tejto meny na obrovský trh, čo sa určite odrzkadlí na cene. Pôvodné predikcie, hovorili o cene na konci roka na úrovni $700 avšak zalistovanie Monera na Dream Market môže cenu tejto kryptomeny vystreliť do štvorciferných čísiel. V prospech Monera hrá aj fakt, že tento rok sa očakáva , že mnohí veľkí investori presunú svoj kapitál do anonymných kryptomien, v dôsledku stupňujúcich sa regulácií zo strany štátov (viac o trendoch na rok 2018 sa dočítate v našom článku tu). Monero má pred sebou svetlú budúcnosť a určite sa ho oplatí sledovať.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...