Sledujte nás aj na

V rámci rozširovania služieb a experimentovania s kryptomenami, najväčší japonský predajca automobilov IDOM zavádza platbu Bitcoinom.

Japonsko: Pozitívny vzťah ku kryptomenám

Japonsko je dnes najväčším trhom pre Bitcoin a kryptomeny z hľadiska objemu obchodovania. A to, že ide o veľkú časť obchodov dokazuje aj fakt, že Japonsko je momentálne najväčším kryptomenovým trhom na svete. Japonská vláda a japonská spoločnosť dlhodobo zaujímajú pozitívny vzťah ku kryptomenám a zdá sa, že novú éru digitálnych mien prijali s otvorenou náručou. V snahe uchrániť investorov od podvodov, Japonsko zaviedlo efektívne a realistické regulačné normy, ktoré platia pre kryptomenové transakcie všetkých veľkostí. Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) v septembri tohto roka vydala národný licenčný program pre platformy obchodujúce s kryptomenami, čím zabezpečila pre investorov robustnejší a bezpečnejší ekosystém.

Kúpa automobilu za Bitcoin

Tokijská spoločnosť IDOM Inc., ktorá sa okrem iného zaoberá aj predajom automobilov, začne podporovať platbu Bitcoinom. Službu najprv experimentálne spustí vo svojich 24 pobočkách a ak všetko pôjde hladko, spoločnosť túto najznámejšiu kryptomenu zavedie do ďalších 550 predajných miest. Spoločnosť spolupracuje s najväčšou japonskou kryptomenovou burzou Bitflyer na integrovaní platobného systému.

IDOM platbu BTC predstaví už 20.12.2018 u automobilového dealera Liberala. Tento predajca sa špecializuje na luxusné automobily ako Bentley, BMW alebo Audi. Všetkých 24 obchodov bude akceptovať platbu v Bitcoine až do výšky 100 miliónov jenov za nákup, čo zodpovedá približne $888,000.

Po integrácii Bitcoinu do spomínaných pobočiek plánuje spoločnosť IDOM predstaviť platobnú službu Bitcoin aj v dcérskej značke Gulliver, ktorá má v celej krajine vyše 550 obchodov. Gulliver má tiež obchody v zahraničí, a to konkrétne na Novom Zélande a USA.

Spoločnosť IDOM vo svojom vyhlásení uviedla: „S novým BTC platobným systémom začneme najprv experimentálne pracovať v Liberala obchodoch a ak sa systém osvedčí, budeme uvažovať o jeho celoplošnom zavedení do obchodov Gulliver.“

Ako dôvod na spustenie Bitcoin služby sa spoločnosť odvolala na rastúcu popularitu kryptomien, a to nielen v Japonsku, ale na celom svete.

„Počet držiteľov kryptomien sa v Japonsku v posledných rokoch prudko zvyšuje. Kryptomeny sa pomaly stávajú široko-akceptovaným prostriedkom platby. IDOM sa preto rozhodol tento trend kvôli pohodliu zákazníkov v Japonsku a v zámorí podporiť,“ odôvodnila spoločnosť IDOM.

Rozvoj kryptomien

IDOM nie je prvým autorizovaným predajcom automobilov, ktorý prijíma Bitcoin v rámci Japonska. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť L’operio, zaoberajúca sa predajom ojazdených áut, začala prijímať Bitcoin v troch pobočkách v Tokiu. V poslednej dobe sa počet obchodníkov a miest, ktoré prijímajú kryptomeny ako formu platby rozširuje. Za kryptomeny si už môžete kúpiť potraviny, elektroniku alebo dokonca aj letenky. Využitie kryptomien v bežnom živote narastá a všetky indície naznačujú, že v najbližšej dobe sa tento trend zrýchli.

Zdroj: financemagnates.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...