Sledujte nás aj na

Prezident Putin tento utorok vystúpil pred svojou vládu a v príhovore určil úlohy vedúce k regulácii digitálnych mien. Nevynechal ani národnú banku, informovalo viacero portálov a tlačové oddelenie Kremľu.

Ruské „krypto-priority“

Vo svojej reči jasne určil priority a dokonca aj termíny, do kedy majú byť jednotlivé úlohy dokončené. Od ruskej vlády očakáva, že do 1.7.2018 pripraví zmenu zákonov. Za nevyhnutné považuje definovať pojmy:

  • technológia distribuovaných registrov (s najväčšou pravdepodonosťou ide o blockchain)
  • digitálny úver
  • digitálna hypotéka
  • kryptovaluta
  • token
  • smart-kontrakt

Ďalej bude podľa Putina potrebné v zákone definovať ťažbu digitálnych mien a následne vytvoriť proces registrácie subjektov, ktoré sa budú takejto činnosti venovať.

Banka Rosii, čiže národná banka v spolupráci s vládou musí do 30.3.2018 pripraviť návrh na vytvorenie spoločnej platobnej platformy, ktorá bude slúžiť celému Euroázijskému spoločenstvu. Putin začal zjednocovať kroky jednotlivých častí štátu s cieľom vytvoriť prostredie pre digitálne meny.

Rusko nie je len štát

Rusi začínajú vyhľadávať informácie o kryptomenách čoraz častejšie. Podľa portálu CNBC to potvrdzujú štatistiky Google search. Ďalšia spomenutá štatistika, ktorá to potvrdzuje je počet registrovaných patentov. V oblasti digitálnych mien majú v Rusku údajne stúpajúci trend.

Navyše, jedna z najväčších, štátom vlastnených, no nie riadených ruských bánk –Sberbank, ktorá pôsobí aj na Slovensku a v Česku, chce testovať možnosti Ethereum blockchainu na existujúcich bankových infraštruktúrach a systémoch. Banka tento týždeň rozšírila rady Ethereum Enterprise Alliance (EEA). CEO Sberbank Herman Grief odhalil, že správna rada banky očakáva komerčné nasadenie blockchainovej siete a platformy v priebehu nasledujúcich dvoch rokov:

„Možno je to viac než optimistické očakávanie, ale myslím si, že za dva, či dva a pol roka už budeme môcť hovoriť o nasadení prvých aplikácii na báze technológie blockchain do ostrej prevádzky,“ povedal Grief.

Nech to vyzerá akokoľvek úsmevne, Burger King, jeden z najväčších reťazcov rýchleho občerstvenia na svete, zavádza digitálnu menu Whopper Coin. Táto nová inovácia v systéme bude najskôr testovaná v Rusku. Konkurenti tohto reťazca  tiež plánujú na vytvoriť vlastné kryptomeny. Testovanie v Rusku je pravdepodobne kvôli tomu, že Whooper coin funguje na platforme Waves, ktorá je počinom ruského vývojára Sasha Ivanova.

Zaujímavé bude porovnávať aj regulácie na Ukrajine a v Rusku. Doterajšia rétorika ruských štátnych predstaviteľov naznačovala skôr negatívny postoj. Na ukrajinskej strane je možné badať skôr pozitívny prístup a snahu, aby digitálne meny v štáte fungovali dobre.  Ukrajinskému parlamentu boli predložené dva zákony, ktoré majú poskytovať právny rámec pre kryptomeny vrátane Bitcoinu. Najnovší návrh ich uznáva ako finančné aktíva. Definuje tiež odnože kryptomien a navrhuje zjednodušenie zdanenia a zníženie sadzby za elektrinu pre ťažobnú činnosť.

Zdroj: cnbc.com, cointelegraph.com, rns.onlineZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...