Sledujte nás aj na

Mobilné peňaženky patria medzi atraktívny druh kryptopeňaženiek, vyznačujúc sa praktickosťou a ľahkým používaním. Tou najatraktívnejšou vlastnosťou je bezpochyby prijímanie alebo odosielanie kryptomenových platieb kedykoľvek a kdekoľvek. V tomto článku Vám predstavíme päť momentálne najlepších mobilných kryptomenových peňaženiek na trhu.

Mobilné kryptopeňaženky sú jedny z najpraktickejších druhov peňaženiek pre digitálne meny (o ostatných druhoch kryptomenových peňaženkách sa môžete dočítať v našom článku tu). Stačí Vám len mobilný telefón a pripojenie k internetu. Tieto kryptopeňaženky často ponúkajú dodatočné funkcie presahujúce online a hardvérové peňaženky, ako napríklad skenovanie QR kódu pre odoslanie platby.

Skôr ako začneme, je dôležité poznamenať, že držať kryptomeny uložené na mobilnom zariadení, predstavuje určité bezpečnostné riziko. V prípadoch, keď stratíte Vaše zariadenie, alebo sa poškodí, existuje možnosť, že o svoje kryptomeny prídete. Avšak pokiaľ máte niekde zapísaný recovery seed frázu (fráza pre obnovenie), môžete sa k svojím financiám dostať aj po strate mobilného telefónu.

Tip: V mobilných peňaženkách odporúčame držať len také množstvo kryptomien, ktoré si v prípade straty alebo odcudzenia zariadenia môžete dovoliť stratiť.

Či už vlastníte Android alebo IOS zariadene, tieto peňaženky patria medzi tie najlepšie vo svojej kategórii.

O tom, čo sú a ako fungujú kryptomenové peňaženky sa dočítate v našom článku tu.

Coinomi

Coinomi podporuje takmer 100 kryptomien a ich počet naďalej narastá. Aplikácia sa vyznačuje otvoreným zdrojovým kódom. Bezpečnostná funkcia zaručuje, že vaše súkromné kľúče zostanú vo vašom zariadení. Jednou z popredných výhod týkajúcich sa Coinomi, je jej dôraz na ochranu súkromia a anonymity. Coinomi úplne oddeľuje vašu IP adresu od vašich transakcií, čím sa vaše transakcie nedajú vystopovať. Ďalšou výhodou je integrácia aplikácií Changelly a Shapeshift do Coinomi, vďaka čomu si môžete zamieňať jednu kryptomenu za druhú a to všetko vo vašej peňaženke.

Coinomi Wallet.

Dostuponosť: Android, iOS

Podporované kryptomeny: Takmer 100 kryptomien. Zoznam môžete nájsť tu

Webcoinomi.com

Cena: Zdarma

The Bread Wallet

The Bread wallet je kryptopeňaženka, ktorá vyniká jednoduchým používaním. Peňaženka ponúka základné funkcie potrebné na odosielanie a prijímanie Bitcoinu. The Bread Wallet je preto vhodná pre začiatočníkov, alebo používateľov, ktorý túžia po jednoduchom rozhraní a ovládaní. Po nainštalovaní aplikácie si len zvolíte PIN kód, odpíšete si obnovovaciu frázu a rovno môžete prijímať a odosielať BTC. Peňaženka sa pripojuje priamo k BTC blockchain sieti, vďaka čomu vývojári tejto aplikácie nedokážu monitorovať ani kontrolovať vaše BTC. Peňaženka zatiaľ podporuje len BTC, avšak vývojári už oznámili, že pracujú na integrácii Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a tokenov na báze Etherea (takzvané ERC20 tokeny, viac o nich v našom článku tu).

The Bread Wallet

Dostuponosť: Android, iOS

Podporované kryptomeny: Bitcoin, vývojari pracujú na pridaní ETH, BCH a ERC20 tokenov

Webbreadapp.com

Cena: Zdarma

MyCelium

MyCelium Wallet je Bitcoin mobilná peňaženka, ktorá kombinuje inováciu a pohodlie. MyCelium bola založená v roku 2008 tímom hardvérových inžinierov, čo z nej robí jednu z najstarších spoločností na trhu s kryptomenami. Na rozdiel od väčšiny mobilných peňaženiek, MyCelium Vám dáva 100% kontrolu nad vašimi privátnymi kľúčmi. Ďalšou užitočnou funkciou aplikácie MyCelium je, schopnosť spravovať viacero BTC adries. V aplikácii si taktiež môžete nastaviť tajný PIN kód, čím zabránite prípadným narušiteľom používať túto peňaženku. MyCelium ponúka zaujímavú funkciu Local Trader, vďaka ktorej si môžete ľahko zameniť svoje BTC za FIAT alebo kúpiť BTC jednoducho tým, že sa spojíte s niekým vo Vašej blízkosti. Local Trader zabezpečuje výmenu medzi kupujúcimi a predávajúcimi, spravuje transakcie a počíta hodnotenie užívateľov na základe uskutočnených obchodov.

MyCelium Wallet.

Dostuponosť: Android, iOS

Podporované kryptomeny: Bitcoin

Webmycelium.com

Electrum

Electrum existuje od roku 2011 a patrí medzi popredné Bitcoin peňaženky. Približne 10% všetkých BTC transakcií je uskutočnených cez túto peňaženku. Electrum je zaujímavá tým, že spája začiatočnícku použiteľnosť s odbornou funkčnosťou. Privátne kľúče sú šifrované a nikdy neopúšťajú Vaše zariadenie. Electrum má decentralizované servery, čo používateľom zaručuje, že pri odosielaní a prijímaní BTC sa vyhnete prestojom. Táto kryptopeňaženka môže byť spárovaná s hardvérovými peňaženkami pre extra bezpečnosť.

Electrum Wallet.

Dostuponosť: Android, iOS, Windows

Podporované kryptomeny: Bitcoin

Webelectrum.org

 Cena: Zdarma

Rada na záver

Je dôležité, aby ste venovali pozornosť pri inštalácii a nastavovaní peňaženky na mobilnom zariadení. Pri inštalácii novej aplikácie, bez ohľadu na to, o akú peňaženku sa jedná, prejdete skrz generovanie obnovovacej frázy. Najlepšie je napísať a uložiť si ju na viacerých miestach. Uistite sa, že máte správne napísané všetky slová. Papier alebo súbor s obnovovacou frázou držte v bezpečí. Ktokoľvek, kto má prístup k obnovovacej fráze, môže odcudziť Vaše kryptomeny.

V článku je vyjadrený názor autora. Preferencie peňaženiek sa u rôznych užívateľov môžu meniť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...