Sledujte nás aj na

V dnešnom modernom svete plnom rôznych technológií, kde sa informácie na nás valia z každej strany, je pre nejedného kryptoinvestora obtiažne udržať krok s trhom. Veď takmer každý chce byť včas informovaný a mať o všetkom prehľad. Našťastie, vývojári nezaostávajú ani v tejto oblasti a pre kryptonadšencov vyvinuli niekoľko šikovných aplikácií, ktoré sú zamerané presne na ich potreby.

Vzhľadom na množstvo appiek, ktoré môžete nájsť na Play Store alebo App Store, je pochopiteľne náročné vybrať si tú najvhodnejšiu. My sme pre vás vybrali niekoľko základných a overených aplikácií, ktoré sú väčšinou zadarmo k stiahnutiu a  sú jednoduché na ovládanie. Odporúčame vám však dobre prejsť ponuku na trhu a vybrať si pre seba takú, ktorá najviac pasuje vašim kryptopotrebám a požiadavkám.

1. StockTwits & MarketWatch

StockTwits je vysoko prispôsobiteľný spravodajský zdroj pre všetko týkajúce sa nielen kryptomien, ale aj akcií. Nájdete tu všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste. Appka bola prvotne určená pre sledovanie trhu s akciami, no jej tvorcovia pridali i sledovanie kryptomien, čím sa stala v komunite veľmi obľúbenou. StockTwits získalo aj niekoľko ocenení od renomovaných technických expertov a žurnalistov.

V súčasnosti je pre vývojárov hlavnou prioritou sledovanie informácií o Bitcoine (BTC), ale aj ostatných kryptomenách. Aplikácia je úplne zdarma k stiahnutiu, pokiaľ vám nevadia reklamy. Aplikácie je kompatibilná so zariadeniami s Android verziou 4.4 a vyššie

Mobilné rozhranie aplikácie StockTwits

Mobilné rozhranie aplikácie StockTwits

Od giganta na poli finančného spravodajstva tu máme obdobnú aplikáciu s názvom MarketWatch, ktorá tiež stojí za vyskúšanie.

2. Reddit

Možno sa vám zdá, že táto appka, respektíve webová služba, by tu nemala byť. Faktom však ostáva, že Reddit je jedným z najhorúcejších zdrojov pre včasné správy z oblasti kryptomien. Používatelia tejto platformy tu pridávajú nové pravidlá, regulácie a ďalšie dôležité informácie, ktoré by mal každý kryptoinvestor poznať. Možno ste vedeli, že Reddit pracuje na princípe „subreddits“, čo sú špeciálne podstránky vyhradené pre určité témy. Na appke si tak viete nájsť tie najnovšie správy, updaty a iné vyhlásenia hneď, ako sa uskutočnia.

Aplikácia Reddit si nedávno prešla masívnou rekonštrukciou, čo z nej robí celkovo oveľa príjemnejší a priateľskejší zdroj informácií. Prehliadanie obsahu alebo čítanie zdĺhavých článkov v tejto aplikácii by už nemalo byť problémom. Prirodzene, na Reddite existuje množstvo spamu súvisiaceho aj s kryptomenami. Občas je ťažké sledovať len tie dobré subreddity. Reddit je bezplatná aplikácia s miernym dávkovaním reklám.

3. Bitcoin, Ethereum, IOTA Ripple Price & Crypto News

Z dielne Investing.com prichádza All-in-One aplikácia nielen pre kryptomenové správy. Ide o ďalší populárny zdroj na získavanie noviniek a informácií o BTC, ETH a iných kryptomenách. Okrem iného si tu môžete prezrieť cenové grafy kryptomien. Appka ponúka i detailné správy o vašich denných ziskoch, či stratách, keďže slúži aj na manažovanie vášho portfólia. Zákazníkom tak ponúka obrovskú výhodu, oproti iným informačným aplikáciam.

Aplikácia je obohatená aj o funkciu menového konvertora. Aplikácia je síce zdarma k stiahnutiu, no zasypáva vás množstvom reklám. Dokúpením Pro verzie ich však môžete zrušiť.

Víkendový ฿ulletin: Tri jednoduché metódy ako si vytvoriť vyvážené portfólio

4. Blockfolio

Blockfolio je jedna z prvých aplikácií zameraných na kryptomeny, ktorá dosiahla 1 milión stiahnutí. Ide azda o najznámejšiu aplikáciu pre sledovanie vášho portfólia, no appka ponúka aj dôležité informácie o bitcoine a altcoinoch. Berte však na vedomie, že appka nedokáže spracovať BTC platby a predaje, no môžete si do nej manuálne nahrať BTC alebo iné záznamy a sledovať informácie o pohyboch cien vašich kryptomien. Používateľské rozhranie aplikácie si zaslúži špeciálnu pochvalu. Práve to vytvára nezameniteľný pocit jednoduchosti a ľahkosti jej používania. Sledovať môžete takmer 8,000 kryptomenových aktív, coinov a tokenov. Appka je kompatibilná so zariadeniami používajúcimi Android 4.1 a vyššie. Blockfolio je zdarma k stiahnutiu, nemá reklamy či dodatočné in-app. V aplikácii môžete jednoducho spravovať aj viacero portfólií.

Rozhranie aplikácie Blockfolio

Unikátne rozhranie aplikácie Blockfolio

Podobných, nie len mobilných aplikácií na správu portfólia existuje už mnoho. Za zmienku stojí aj CoinStats, Delta či Crypto App.

5. CoinTelegraph a CoinDesk

Médiá CoinTelegraph a CoinDesk azda netreba ani predstavovať. Patria k najväčším a najčítanejším zdrojom informácií zo sveta kryptomien. Neexistuje jedna správa, ktorá by im ušla. Tieto spoločnosti už dlhšie budujú aj svoje vlastné cenové indexy či iné užitočné nástroje.

CoinTelegraph sa vyznačuje veľmi silnou a unikátnou grafikou každého článku a ponúka aj mobilnú aplikáciu, ak radšej používate appky. Okrem správ tu nájdete tiež aj ceny kryptomien, užitočné widgety, cenové notifikácie a mnoho ďalších funkcií.

CoinDesk pristupuje ku správa možno viac odbornejšie. Produkuje množstvo zaujímavých reportov, vytvára vlastné nástroje na analýzu kryptomien a podobne.

6. Aplikácie určené na manažment portfólia

Pre tých, ktorí sú na kryptotrhu aktívnejšími hráčmi, sú aplikácie na manažment ich portfólia neoceniteľným pomocníkom. Aplikácie Vám pomáhajú sledovať stavy na Vašich peňaženkách, či zostatky, zisky a straty na burzových účtoch, a to všetko na jednom mieste. Dokonca si cez ne môžete zadať i príkazy na kúpu či predaj, keďže appky sú s burzami priamo prepojené. K týmto aplikáciam patria okrem Blockfolia aj CoinTracking, Altpocket, CryptoCompare Portfolio, či Delta. Podrobnejšie si o nich môžete prečítať v našom článku:

TOP 5 aplikácií na manažment portfólia

7. Blockchain prehliadače

Investori a obchodníci na burze ocenia aj tzv. „google kryptomien“, blockchain prehliadače. Vďaka týmto šikovným prehliadačom si môžete pozrieť konkrétnu transakciu, či blockchain adresu alebo blok. Ide o databázu blockchain siete. Známe sú: Blockchain.com, Blockchair, Tokenview, Etherscan, či Blockbook od českej spoločnosti SatoshiLabs. Bližšie sa na tieto prehliadače môžete pozrieť v našom článku.

Top 5 blockchain prehliadačov

Základ kryptoinvestora

Okrem vyššie spomínaných aplikácií je už takmer samozrejmosťou a nevyhnutnosťou mať na začiatok nainštalovanú softvérovú kryptopeňaženku alebo rovno bezpečnejšiu variantu v podobe hardvérovej peňaženky. Pre aktívnejších investorov to platí aj o prístupe na burzu.

Nezabudnite, že investovať by ste mali len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Víkendový ฿ulletin: Všetko, čo by ste mali vedieť o hardvérových kryptomenových peňaženkáchZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...