Sledujte nás aj na

V predošlom dieli sme si v stručnosti popísali čo sú to decentralizované aplikácie a predstavili sme Vám prvé tri príklady. Treba podotknúť, že sa zameriavame na zaujímavé dApps, ktoré sú postavené Ethereu, pretože ide o lídra v blockchain platformách. Dnes si predstavíme ďalšie tri projekty, ktoré sú  o čosi známejšie než tie z prvej časti nášho seriálu.

1. Augur

Augur je decentralizovaný predikčný trh, ktorý umožňuje ľudom stávky na budúce udalosti. Môžete stávkovať napríklad ako dopadnú rôzne politické udalosti, poklesy či rast trhov, počasie, alebo si môžete staviť na budúcnosť rôznych spoločností.

Výhodou je, že sami môžete vytvoriť vlastnú stávku na prakticky čokoľvek, čo Vám napadne. Môžete teda vytvoriť udalosť s názvom: Koľko bude stáť Bitcoin na konci roku 2018? Zvolíte si poplatky, ktoré budete účtovať za transakcie a ako tvorca trhu budete inkasovať tieto poplatky za každú stávku.

Augur

2. Basic Attention Token

Basic Attention Token slúži ako platidlo za reklamy vo webovom prehliadači Brave. Ide o vyradenie tretej strany, ktorá si účtuje vysoké poplatky za zobrazovanie reklamy používateľom. Jeho zakladateľom je Brendan Eich, ktorý spolupracoval na vytvorení Mozilly Firefox a tiež Javascriptu. Výhodou prehliadača Brave je, že tvorca reklamy aj používateľ je odmeňovaný za prezeranie reklám. Ďalšími výhodami tohto prehliadača sú presnejšie cielenie, predinštalovaný Adblock a technológia Tor.

Basic Attention Token

3. FunFair

FunFair je plaforma pre hazardné hry v online kasíne. Ich cieľom je stať sa globálnou platformou pre niekoľko tisíc kasín pričom pomocou blockchainu dokážu znížiť náklady, zvýšiť kvalitu a hlavne maximalizovať transparentnosť, čo je pre používateľa v kasíne extrémne dôležité.

Funfair

4. Decentralized News Network

DNN používa blockchain na distribúciu mediálnych správ, ktoré nie sú cenzurované, alebo politicky ovplyvňované. Zabezpečuje tak ich originalitu, pravosť a transparentnosť. Cieľom tejto platormy je vytvárať obsah, ktorý je pre čitateľov  nejakým spôsobom prospešný.  Účastníci DNN sú odmenení za ich príspevky tokenmi DNN. Autori zarábajú za svoje články a čitatelia môžu zarábať napríklad navrhovaním článkov či nachádzaním nepresností.

Dnn MediaZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...