Sledujte nás aj na

Sociálna sieť Twitter prináša svojím používateľom novinku v podobe bitcoin „tipov“, niečo ako malé sprepitné. Ak vám teda už náhodou nestačí len „like-ovať“ vaše obľúbené tweety, od teraz ich môžete odmeniť aj malou bitcoin čiastkou. Všetko samozrejme cez Lightning Network.

Keď už „like“ nestačí…

Beta aplikácia Tippin v sobotu ohlásila, že pre používateľov prehliadača Google Chrome prináša nové rozšírenie. Používatelia Twitteru tak môžu jednoducho posielať BTC platby pomocou Lightning Networku (LN). LN je populárne škálovacie riešenie, ktoré sa považuje za spôsob, akým môžu byť aj veľmi malé BTC transakcie uskutočniteľné lacno. S týmto rozšírením sa používateľom pri každom tweete zobrazí malý symbol blesku, a to vedľa známejších tlačidiel pre like, retweet a komentár.

TOP Bitcoin Lightning network aplikácie v súčasnosti

Novinka od Tippin je založená ešte na starej myšlienke, že hlavným predajným zámerom BTC je posielanie malých platieb. Bitcoin aplikácia ChangeTip bola jedným z populárnych spôsobov pre posielanie platieb v rámci sociálnych médií, no v roku 2016 zanikla.

Krátka video ukážka fungovania Tippin rozšírenia na Twitteri:

Inžinier z Tippin, Sergio Abril sa pre CoinDesk vyjadril:

Podľa môjho názoru sa Tippin stane neskutočne populárnym v rámci LN. Po prvýkrát môžeme posielať malé sumy takmer za nulové poplatky a k tomu neuveriteľne rýchlo.

Čo potrebujete, aby ste mohli používať Tippin?

Je to jednoduché. Potrebujete mať účet na Twitteri a nainštalovať si Tippin pre prijímanie „sprepitného“.

Tippin dúfa, že vyťaží z kryptosily používateľov Twitteru, ktorí by následne sami riadili jeho následný rast.

Abril dodáva:

Tippin som začal ako môj osobný bočný projekt pred pár mesiacmi, aby som lepšie pochopil koncept Lightning Network a pomohol pri adopcii. Začína to však byť veľká vec.

Abril do budúcna plánuje rozšíriť aplikáciu pridaním podpory aj pre iné sociálne médiá. Nateraz sú prostriedky používateľov v cudzej správe, čiže nemajú nad nimi úplnú kontrolu. Abril tvrdí, že je to preto, lebo je to tak jednoduchšie. Do budúcna sa však plánuje poobzerať aj po možnostiach bez použitia správcu prostriedkov, čo by určite viac podporovalo pôvodný koncept využívania kryptomien.

Abril ďalej hovorí:

Lightning Network je pravdaže ešte len v beta verzii, takže máme čas na to, kým bude všetko plne pripravené.

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...