Sledujte nás aj na

Nová kryptoburza Boltz, ktorá využíva riešenia druhej vrstvy, ako je napríklad Lightning Network, prichádza pre trederov túžiacich po anonymite so zaujímavým prístupom. Od svojich klientov nevyžaduje splnenie žiadnych KYC (Know-Your-Customer) štandardov. Ich vízia spočíva totiž v téze, že možnosť obchodovania s kryptomenami by nemala byť podmienená vytvorením účtu.

MyEtherWallet umožní zámenu a fiat výbery bez autentifikácie

Boltz: Vaše údaje nebudeme nikdy zhromažďovať!

Boltz charakterizujú jeho tvorcovia ako kryptomenovú burzu, ktorá sa vďaka zameraniu na off-chain riešenie v podobe Lightning Netoworku vyznačuje okamžitými prevodmi. Popri tomto benefite uvádza, že zároveň nevyužíva žiadne monitorovacie či sledovacie programy, ktoré by zhromažďovali dáta o jej klientoch, a tým pádom umožňovali ich identifikáciu.

Tvorcovia Boltz opísali svoj postoj ku KYC na oficiálnom webe burzy slovami:

Dňa 4. septembra 2018, jeden z popredných subjektov na poli platforiem poskytujúcich obchodovanie krypotmien, Shapeshift, uviedol, že začal so zhromažďovaním používateľských dát.

Vytvorením účtu na burze ako Shapeshift poskytujete vláde a de facto každému, kto má prístup k týmto osobným údajom, nielen informáciu, že vlastníte kryptomenové aktíva, ale aj moc vám ich zabaviť počas obchodovania.

Boltz sme vybudovali s víziou spravodlivejšieho finančného sveta, kde hlavným cieľom je posilniť postavenie používateľov. Možnosť obchodovania s kryptomenami by nemala byť podľa nás podmienená vytvorením účtu.

Preto Boltz nebude nikdy zhromažďovať žiadne údaje, ktoré by mohli identifikovať našich klientov. Všetkých používateľov môžeme ubezpečiť, že svoje finančné prostriedky budú mať stále k dispozícii bez toho, aby sa obávali, kto stojí za Boltz projektom a či je tento subjekt dôveryhodný.

LocalBitcoins po nariadeniach od Európskej únie postupne skončí s možnosťou anonymného obchodovania

Instantné platby, ale malé limity

Technológia burzy Boltz využíva takzvané submarine swapy, vďaka ktorým umožňuje uskutočňovať platby a prevody medzi on chain a off chain reťazcom. Momentálne je však možné takýmto spôsobom zamieňať a prevádzať len dve kryptomeny: bitcoin a litecoin. Aktuálne sa projekt burzy nachádza len v prvotnej alfa fáze, čo znamená, že pri jeho používaní môžu vzniknúť zatiaľ neodhalené chyby. Dev tím preto prosí všetkých klientov, aby v prípade výskytu akéhokoľvek problému ihneď kontaktovali support oddelenie tejto burzy.

Obdobnú službu ako Boltz ponúka aj kryptoburza zigzag.io. Tá má však o niečo širšiu ponuku digitálnych aktív. Jej klienti si môžu zameniť okrem uvedeného BTC a LTC aj DASH a ether.

Pri oboch burzách je však dôležité spomenúť, že momentálne limity na prevod sú veľmi nízke. V prípade Boltz je to 0.001BTC, respektíve 0.05906674 LTC. ZigZag je na tom o niečo lepšie. Jeho klienti majú povolený maximálny prevod vo výške 0.04 BTC, respektíve 1.25 ETH, 5 LTC alebo 1.6 DASH.

Vďaka Lightning Networku nakúpite bitcoin v kryptomenových bankomatoch do pár sekúnd

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...