Sledujte nás aj na

Hoci je technológia blockchain sľubná, väčšinou sme zatiaľ videli jej využitie skôr iba v potenciálnej alebo dokonca konceptuálnej rovine, ako vo fyzicky reálnej. Existuje však oblasť, v ktorej už bol dosiahnutý určitý progres: logistika, a to konkrétne preprava tovaru.

Obchodná spoločnosť Louis Dreyfus nedávno dokončila export 60,000 ton sóje do Číny, pričom každá fáza cesty tohto nákladu sa sledovala a zapisovala do blockchainu. Robert Serpollet, šéf obchodných operácií, komentoval pozitívny vplyv technológie na zisky takto:

„Naše očakávania boli vysoké, no výsledky boli ešte lepšie.“

Blockchain sa dokonale hodí

Dnes už aj dánska spoločnosť Blockshipping plánuje priniesť benefity blockchainu do multimiliardového odvetvia prepravy tovaru v kontajneroch, pretože súčasný systém je  plný neefektívnosti a je náchylný na podvody.

Šéf exekutívy firmy Blockshipping Peter Ludvigsen vysvetľoval:

„Milióny kontajnerov neustále menia pozíciu, čím vznikajú platobné povinnosti a mení sa vlastníctvo.“

Keďže neexistuje žiadny centrálny register alebo sledovanie v reálnom čase, „obrovské množstvo kontajnerov sa presúva zbytočne,“ čo vedie k zbytočným nákladom a znečisteniu životného prostredia.

Toto priemyselné odvetvie je tiež zamorené ďalšími problémami, vrátane nadbytočných kapacít a potreby držať sa prísnych nariadení v oblasti ochrany životného prostredia.

Existuje preto potreba transparentnosti, efektívnosti a bezpečného systému sledovania – na čo sa blockchain podľa všetkého perfektne hodí.

Firma Blockshipping, ktorú založili bývalí členovia exekutívy spoločnosti Maersk, najväčšej spolčnosti na svete v oblasti prepravy kontajnerov, dúfa, že vyrieši spomínané problémy pomocou svojej novej platformy globálneho zásobovania (GSCPGlobal Supply Chain Platform), ktorá má poskytovať globálnu registráciu kontajnerov v reálnom čase založenú na technológii blockchain, a zároveň aj globálnu platformu na obchodovanie pre všetky druhy služieb spojených s manipuláciou s kontajnermi.

Podľa firmy Blockshipping by sa vďaka efektívnejšej alokácii a použitiu existujúcej kapacity kontajnerov dali ročne ušetriť miliardy dolárov. Navyše, ak by sa táto platforma rozšírila, výrazne by to mohlo zredukovať emisie CO2.

ICO (initial coin offering – prvotná ponuka mincí, spôsob získavania financií v oblasti kryptomien) už prilákal prvotný kapitál od súkromných investorov ako aj od Dánskeho námorného fondu. S použitím tejto platformy budú uvedené dva tokeny: CPT a CCC.

Interný CPT (Container Platform Token) je úžitkový token, ktorý je určený na použitie v rámci samotného odvetvia na vyplácanie manipulačných poplatkov.

CCC (Container Crypto Coin) je externý dividendový token: v apríli bude na verejný predaj vydaných 50,000,000 kusov.

Zdroj: www.icoexaminer.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...