Sledujte nás aj na

Ťažba Bitcoinu pod kurzom $8,600  (približne 6 984 €) je pre minerov stratová. Toto tvrdenie vyplýva zo správy analytikov americkej investičnej banky Morgan Stanley.

Od januára 2018, Bitcoin a všetky kryptomeny zažívali silný medvedí trh. Len pred pár dňami sa Bitcoin pohyboval na úrovni $8,200. Avšak, s inováciami založenými na blokochain technológii, mnoho obchodníkov očakáva v najbližšom čase veľký nárast hodnoty na krypto trhu.

Podľa uznávaného analytika trhu, Charlieho Chana, mining Bitcoinu pod hodnotou 8,600 dolárov je stratový, dokonca aj keď náklady za elektrickú energiu sú za veľmi prijateľné ceny. Ťaženie bude mať dostatočné výnosy iba v tom prípade, ak sa  hodnota BTC vyšplhá nad hodnotu $8,600.

Charlie Chan dodal, že ak ťažiarske odvetvie bude naďalej znižovať celkovú ziskovosť, v najbližších mesiacoch dôjde k výraznému zníženiu dopytu po  komponentoch určených na ťaženie kryptomien.

Hlbší pohľad na vec

V oznámení, ktoré vyšlo len nedávno sa ukázalo, že zisky spoločnosti TSMC, taiwanského výrobcu polovodičov, klesli v roku 2018 z 15 % na približne 10 %. Stalo sa tak predovšetkým kvôli neistote, v ktorej sa v súčasnosti nachádza odvetvie krypto miningu.
Podobne analytici Morgan Stanley takisto predpokladali, že takmer 10 % z príjmov TSMC, bude priamo ovplyvnených pretrvávajúcim poklesom.

Ťažba Bitcoinu je pomerne  náročná na  spotrebu energie ako aj na úroveň výpočtovej sily potrebnej na vyriešenie zložitých operácií. Proces výpočtu takýchto zložitých matematických rovníc sa tak môže pomerne rýchlo stať neziskovým.

Záver

Zatiaľ, čo sa ťažobné zariadenia  naďalej vyvíjajú a využívajú nové prostriedky na zlepšenie ziskovosti, výskumný tím spoločnosti Morgan Stanley poukázal na to, že:

,,Implementovanie novej ťažobnej kapacity bude ďalej zvyšovať ťažobný problém. Podľa našej simulácie, aj keď cena Bitcoinu zostane rovnaká, sme presvedčení, že zisky z ťažby budú naďalej klesať.“

Anthony Pompliano, riadiaci partner spoločnosti Full Tilt Capital, uviedol vo svojom  tweete pochybnosti o správe od Morgan Stanley:

Zatiaľ, čo noví hráči naďalej vstupujú na mining trh, mnohé spoločnosti hľadajú spôsob ako vytvoriť špecializované mining čipy. Tie môžu pomôcť zmierniť niektoré problémy, objavujúce sa pri miningu.
Napriek všetkým týmto skutočnostiam, zostáva oblasť miningu naďalej oblasťou mnohých nástrah pre starých aj nových krypto nadšencov.

Zdroj: https://cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...