Sledujte nás aj na

Ripple spolupracuje s japonskými bankami na spustení mobilnej aplikácie “MoneyTap“, ktorá umožní zákazníkom okamžité domáce platby prostredníctvom bankového účtu, telefónneho čísla, alebo QR kódu.

Ripple: modernizácia platobných systémov v Japonsku

SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank a Resona Bank budú medzi prvými, ktorí na jeseň 2018 uvedú mobilnú aplikáciu na trh.

O tom, čo to je platobná sieť Ripple a ako funguje sa dočítate v našom článku.

Nová služba obíde konvenčné platobné systémy a umožní zúčtovanie platobných transakcií cez blockchainovú sieť RippleNet. To bude mať za následok zníženie nákladov spojených s existujúcimi bankovými a bankomatovými poplatkami, ktoré sa v súčastnosti uplatňujú aj na domáce prevody v Japonsku.

“Sme hrdí na to, že budeme využívať technológiu Ripple v našej novej mobilnej aplikácii, MoneyTap, na zlepšenie platobnej infraštruktúry v Japonsku,“ hovorí Takashi Okita, CEO spoločnosti SBI Ripple Asia. “Spoločne s dôverou, spoľahlivosťou a dosahom bankového konzorcia, môžeme odstrániť trenie z platieb a môžeme vytvoriť rýchlejšie, bezpečnejšie a efektívnejšie domáce platby pre našich zákazníkov.“

Rozhranie aplikácie MoneyTap

Spoločnosť SBI Ripple Asia, ktorá vznikla v auguste 2016 sa zamerala na modernizáciu existujúcich platobných systémov v Japonsku. V decembri boli zahájené pilotné skúšky na systéme urýchlenia peňažných prevodov medzi členmi konzorcia a juhokórejskými bankami.

Pozitívne vyhliadky pre Ripple

Za predpokladu, že sa táto aplikácia ukáže ako úspešná, bankovníctvo v Japonsku bude za niekoľko mesiacov vyzerať úplne odlišne. Vzhľadom na to, že konzorcium japonských bánk kontroluje viac ako 80% všetkých bankových aktív v Japonsku, táto nová aplikácia bude predstavovať kompletnú zmenu pravidiel pre všetky zainteresované strany. Okamžité zúčtovanie transakcií bude niečo, čo mnohí zákazníci týchto bánk skutočne ocenia.

Zdá sa tiež, že to bude jeden z prvých reálnych prípadov použitia aj pre XRP aktíva v bankovom svete. Hoci nie je jasné, v akej kapacite sa bude využívať natívny majetok, zdá sa, že XRP bude hrať významnú rolu pri okamžitom vysporiadaní cezhraničných a domácich platobných prevodov. Momentálne budeme musieť počkať a zistiť, ako táto aplikácia v reálnom svete obstojí. Je to však veľký krok správnym smerom pre Ripple ako spoločnosť a určite jej to prinesie pozitívnu pozornosť.

Zdroj: cnbc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...