Sledujte nás aj na

Hard-forky sú veľmi očakávané udalosti v kryptosvete. Často ponúkajú príležitosť držiteľom tokenov získať nové forknuté tokeny úplne zadarmo, čím sa zvyšuje hodnota a úroveň investícii v pôvodnom coine. MoneroV hard fork bol naplánovaný na 14.marca, ale tím vývojárov oddialil rozdelenie siete o ďalších 6 týždňov.

V príspevku na oficiálnej stránke tím MoneroV uviedol, že dátum snapshotu siete bude odložený na blok 1,564,965, čo pripadá približne na 30.apríla. Údajný dôvod odloženia je rastúci dopyt a očakávania od užívateľov krypto-búrz a veľkých tažiarenských poolov.

Je potrebná spolupráca zmenární

Príspevok ďalej uvádza, že v záujme uľahčenia airdropu držiteľom XMR by burzy mali pridať MoneroV (XMV) do svojej ponuky, avšak na spracovanie a implementáciu bude potrebný ďalší čas.

Pri predošlých hard-forkoch, ako bol napríklad Litecoin Cash, nebolo rozdelenie kvôli riskantnému a zložitému procesu nárokovania nového coinu tak úspešné, ako sa očakávalo.

Ak kryptomenové burzy podporia nový fork, bude z toho profitovať viac ľudí, čo povedie k väčšej adaptácii, využitiu a investíciám. A to môže byť pre Monero aj MoneroV pozitívne.

Súčasné odloženie hard-forku pomáha obom blockchainom. Ťažiarenské pooly taktiež potrebujú viac času, aby sa pripravili na túto udalosť. Správna príprava zabezpečí, že XMV bude v čase rozdelenia blockchainu viac stabilnejší.

V príspevku boli spomenuté ťažkosti s lokálnym uložením Monera a že oneskorenie pomôže viacerým užívateľom pripraviť sa na MoneroV hard-fork.

Tím MoneraV taktiež varoval pred možnými podvodmi či pokusmi o neoprávnené získanie údajov, ktoré sa pred blížiacim sa forkom začali objavovať.

Vyjadrenie :

Nikdy vás nebudeme žiadať, aby ste sa zaregistrovali na webovej stránke ktorá vám prisľúbi airdrop MoneraV . Jediné XMV mince budú vygenerované kópiou blockchainu respektívne XMR mincami držanými vo vašej penaženke v čase forku. Nikdy nebudete požiadaní, aby ste kedykoľvek zaplatili. Nikdy by ste nemali vložiť svoje súkromné kľúče do žiadnej webovej stránky, softvéru ktorý nemá verejný zdrojový kód, formulára Google alebo do niečoho iného, okrem oficiálnej MoneroV GUI penaženky.

Samotné Monero sa v marci dočká aktualizácie, ktorá má okrem zvýšenej stability siete priniesť aj úpravu PoW algoritmu s cieľom posilniť odolnosť voči ASIC ťažobným zariadeniam a udržať tak ťaženie pomocou CPU konkurencieschopné.

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...