Sledujte nás aj na

Posledné dni boli pre kryptomenový trh vskutku zaujímavé. Väčšina stálic top 15 najsilnejších kryptomien čaká na rastový impulz. To však nie je prípad anonymnej kryptomeny Monero (XMR). V poslednej dobe sa o XMR hovorí len v rámci blížiaceho sa hard forku, no jeho cenové zisky sú úctyhodné. Za posledných 7 dní Monero získal na cene viac ako 25%.

Cena XMR rastie

Ako sme mohli vidieť na vývoji kryptomenového trhu, začiatok roka 2018 nebol k XMR zhovievavý. V skutočnosti XMR zaznamenalo jednu z najväčších cenových strát z top 15 kryptomien (podľa trhovej kapitalizácie). Avšak s príchodom marca sa zdá, že sa tento negatívny trend začína obracať. Postupne sa cena XMR opäť vyšplhala na úroveň $250. Zdalo sa, že táto hranica bude novou support zónou, no rastový impulz stále pretrvával a s ním rástla aj cena.

Cenový vývoj XMR za posledný týždeň

Minulý týždeň bol pre Monero naozaj prívetivý. Cena XMR fluktuovala medzi $290 a $300 až sa nakoniec 2. marca podarilo prelomiť zónu rezistencie $300 a cena vzrástla až na $380. Momentálne sa cena pohubuje na úrovni $350. V súčasnosti neexistuje žiaden dôvod, prečo by najbližšie dni mala cena XMR klesať. Blížiaci sa hard fork MoneroV môže pre skupinu špekulatívnych investorov znamenať signál pre kúpu XMR, čo by mohlo prispieť k životnosti rastúceho trendu.

Viac o blížiacom sa hard forku MoneroV sa dočítate v našom článku tu.

Pre niektorých členov Monero komunity je posledný vývoj okolo tejto kryptomeny obzvlášť priaznivý. XMR svojou trhovou kapitalizáciou predbehol úhlavného konkurenta na poli anonymných kryptomien Dash. Mnoho Monero fanúšikov bolo nespokojných s faktom, že Dash so svojím voliteľným súkromím a vývojármi ovládanými funkciami v sieti je cennejší. Aktuálny cenový trend XMR je pre dlhodobých investorov obzvlášť dôležitý.

Monero svojou trhovou kapitalizáciou predbehol Dash. (aktuálny vývoj si môžete pozrieť v našom kurzovom lístku)

Denný objem obchodovania XMR

Napriek tomu, že súčasný cenový trend XMR je významný, celkový denný objem obchodov tento trend až do takej miery neodráža. S denným objemom obchodovania $225.77 miliónov (3.3.2018) sa Moneru darí relatívne dobre. Avšak keď to porovnáme s konkurenciou, zdá sa, že v tomto smere XMR stále patrí medzi kryptomeny s nižšou likviditou. Zatiaľ, čo tento fakt raste ceny XMR neprekáža, je zrejmé, že pozitívnejší vývoj na poli likvidity by Monero určite uvítalo. Čo sa týka denného objemu obchodovania s XMR, najväčšiu časť tvorí obchodovanie na juhokórejskej platforme Bithumb. Tesne za ním stojí Bitfinex, kde obchodovanie XMR/BTC a XMR/USD tvorí nezanedbateľnú časť (5%) aktivity na tejto kryptoburze. Keď sa pozrieme na top 10 menových párov, s ktorými sa XMR obchoduje, až 4 tvoria FIAT meny – kórejský won, americký dolár (dvakrát – rôzne burzy) a euro. Tento fakt taktiež prispieva k udržateľnosti súčasného rastúceho trendu.

Top 10 párov, s ktorými sa XMR obchoduje. Až 4 tvoria FIAT obchodné páry.

Záver

Aktuálna hodnota XMR je stále nižšia, než by si to väčšina ľudí priala. Mnoho indícii poukazuje na dlhodobý pozitívny cenový trend kryptomeny Monero. Avšak kryptomenový trend je nevyspytateľný a preto Vám odporúčame vývoj okolo XMR pozorne sledovať.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...