Sledujte nás aj na

Komunita okolo anonymnej kryptomeny Monero (XMR) sa pripravuje na plánovaný hard fork, ktorý prichádza s dôležitými aktualizáciami kódu. Najvýraznejšie zmeny zasiahnu softvér na ťaženie XMR. Monero je síce od poslednej aktualizácie rezistentný voči ASIC ťažobným zariadeniam, no v novej verzii sa vývojári uistili, že to tak ostane.

Hard fork XMR je naplánovaný na blok č. 1,685,555, ktorý bude vyťažený do 18.10.2018. Participanti, ktorí sa podieľajú na ťažení a udržovaní Monero siete sú vyzvaní aktualizovať svoj softvér čo najskôr:

„Ak ste používateľ, poskytovateľ služby, obchodník, správca ťažobného poolu alebo kryptomenová burza a chcete byť dostatočne pripravení na príchod hard forku, mali by ste mať nainštalovanú verziu CLI v0.13.0.2 alebo GUI v0.13.0.3.“

Medzi najpodstatnejšie zmeny, ktoré nová aktualizácia kódu prináša sú:

  • nová forma spracovania „range of proof“ nazvaná Bulletproof nahradí staršiu verziu range of proof Borromean, čím sa výrazne zníži veľkosť a poplatky transakcií (až do výšky 80 %)
  • vylepšenie PoW algoritmu, ktoré má zamedziť potenciálnym hrozbám zo strany nových ASIC ťažobných zariadení

Nakoľko v súčasnosti na trhu vládne trend pochybnosti a výpredaja kryptomien, príchod hard forku má zatiaľ na cenu XMR len minimálny dopad. V čase písania článku sa cena XMR pohybovala na úrovni $106.14, čo predstavuje 1.04 % za posledných 24-hodín. Trhová kapitalizácia činí $1.75 miliardy, čo radí Monero na 10. miesto v rebríčku najsilnejších kryptomien.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Monero
Monero
$53.602
XMR -0.13%
Zcash
Zcash
$54.607
ZEC -0.76%

Momentálna cena XMR tvorí len 21 % rekordnej hodnoty, ktorá bola dosiahnutá v decembri minulého roka. Posledný štvrťrok sa pre XMR niesol v znamení silnej volatility, počas ktorej cena oscilovala medzi $89 až $140.

Vývoj ceny XMR za posledné 3 mesiace.

Napriek veľkému menu na poli anonymných kryptomien, Monero v poslednej dobe trpí malým záujmom a zníženou aktivitou obchodovania. Minulý týždeň zaznamenal Monero (XMR)  24-hodinový objem obchodovania $23 miliónov, avšak odvtedy spadol až na $12 miliónov, čo je pre poprednú kryptomenu pomerne nízko.

[Anonymné kryptomeny]: Monero

 

Zaujímavé však je, že obchodovanie s XMR sa takmer úplne presunulo do Kórey, pričom viac ako 89 % obchodov bolo voči kórejskému Won-u. Za zmienku stojí aj fakt, že počas posledných troch mesiacov došlo k rastu hashrate Monero siete z 156 MH / s na viac ako 592 MH / s. Zdroj tejto výpočtovej sily je neznámy, no je dosť nepravdepodobné, že by sa jednalo o nové typy ASIC zariadení.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...