Sledujte nás aj na

Spoločnosť Daimler AG, známa svojimi značkami Mercedes-Benz a Smart, predstavila na The Mobile World Congress 2018 v Barcelone svoju vlastnú kryptomenu Mobicoin založenú na blockchaine.

Odmena za bezpečnú jazdu

Projekt, ktorý začal vo februári 2018, bol vytvorený s cieľom odmeniť vodičov za ich eco-friendly jazdu, t.j. hladkú a bezpečnú jazdu pri nízkej rýchlosti. Projekt bude v testovacej fáze ďalšie 3 mesiace, počas ktorých bude 500 vodičov odmenených Mobicoinom za ich eco-friendly jazdu.

Podľa Cointelegraphu budú dáta z vozidiel prenesené na Daimler a premenené na Mobicoiny, ktoré budú uložené v mobilnej aplikácii.

Účastníci s najväčším množstvom Mobicoinov údajne obdržia VIP vstupenky na udalosti ako sú DTM Races, the MercedesCup Final, alebo Fashion Week v Berlíne. Nie je však známe, či vodiči budú môcť premeniť MobiCoiny na fiat alebo na iné kryptomeny.

Automobily a blockchain

V posledných mesiacoch sme mohli vidieť viacero nemeckých automobilových gigantov, ako sa chopili blockchainovej technológie. Vo februári 2018, oznámil nemecký automobilový gigant BMW partnerstvo s VeChain. V tom istom mesiaci spoločnosť Porsche oznámila svoje partnerstvo s berlínskym start-upom XAIN ktorý im pomôže vylepšiť uzamykacie systémy a vylepší “schopnosti“ autonómnych vozidiel.

Začiatkom januára 2018 sa Johann Jungwirth, CDO Volkswagenu, pripojil k dozornej rade Nadácie IOTA, neziskovej blockchainovej nadácie pre internet vecí (IoT). Volkswagen tiež naznačil uzatvorenie dohody o partnerstve s IOTA.

Už dlhšie sa pracuje na koncepte „prepojených automobilov“, ktorý  by umožnil prístup k cloudovým informáciám o všetkých relevantných údajoch vo vozidlách, vrátane budúcich autonómnych vozidiel. Blockchain technológia by tak bola využitá napríklad na efektívne riešenie problému s pretáčaním kilometrov pri ojazdených motorových vozidlách,

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...