Sledujte nás aj na

Ministerstvo financií príde v roku 2018 s viacerými legislatívnymi zmenami vrátane zdaňovania kryptomien.

Kryptomeny: nové zákony

Minister financií Slovenskej republiky Peter Kažimír na tlačovej konferencii povedal, že tento rok jeho ministerstvo plánuje niekoľko zmien a noviel vrátane nového legislatívneho opatrenia týkajúceho sa zdanenia príjmov z kryptomien, ako je napríklad Bitcoin.

Minister financií Peter Kažimír na tlačovej konferencii povedal:

„Kryptomeny a Bitcoin je akceptovaný fyzickými aj právnickými osobami ako platobný prostriedok. Tieto meny sa môžu elektronicky prevádzať, uchovávať alebo sa s nimi dá obchodovať. Virtuálne meny majú dnes dve funkcie: je to prostriedok výmeny, ale dnes je to už aj investičné aktívum.“

Podľa slov P. Kažimíra, Slovenská republika má záujem riešiť otázky zdanenia príjmu vzniknutého pri výmene za tovar ako aj pri obchodovaní s kryptomenami. Kažimír tiež poznamenal, že prostredie kryptomien z hľadiska legislatívny nie je ešte popísané. Regulovať kryptomeny SR v najbližšej dobe neplánuje. Odborníci z Finančného úradu SR (FU SR) čakajú na iniciatívu a stanovisko G20. Zároveň FU SR spolupracuje s OECD ohľadom otázky kryptomien. Výnosy z kryptomien budú zdanené v momente realizácie (ťažba, výmena, predaj) zisku. Podrobnosti týkajúce sa výšky zdanenia známe ešte nie sú.

Pozitívna stránka zdanenia kryptomien

Vytvorenie legislatívneho rámca ohľadom zdanenia kryptomien má aj pozitívnu stránku. Realizácia legislatívy týkajúcej sa zdanenia kryptomien do určitej miery potvrdzuje legitimitu kryptomien ako platidla. Slovenská republika sa tak zaradí medzi skupinu krajín ako Bielorusko, ktoré otázku kryptomien začali riešiť.

Zdroj: ta3.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...