Sledujte nás aj na

Maurícius, Londýn: S potešením oznamujeme spustenie medzinárodného trhu – market HYBSE (HYBASE International Marketplace). Jedná sa o spoločný podnik firiem MINDEX Holdings Limited (MINDEX), GMEX Group Limited (GMEX) a spoločnosťou Hybrid Stock Exchange Corporation Limited (HYBSE), ktorý prinesie na trh revolučnú burzovú platformu postavenú na technológii blockchain, ktorá sídli na Mauríciu.

MINDEX, burzová a obchodná infraštruktúra, ktorá uľahčuje obchodovanie rôznych druhov aktív podporovaná spoločnosťou GMEX, svetovým lídrom v oblasti digitálnych, obchodných a technologických riešení pre burzových operátorov, spojí sily so spoločnosťou HYBSE — globálnym online trhom založeným na blockchaine, ktorý je súčasťou DIM-ekosystému.

Spomínaný HYBSE market integruje blockchain riešenia s tradičnými finančnými odvetviami, ktoré poskytujú kompletný a riadený ekosystém na digitalizáciu aktív. Toto partnerstvo po prvýkrát umožní inštitucionálnym investorom prístup ku kryptomenovým ETF a ďalším kryptoobchodným inštrumentom.

Pre obchodovanie v digitálnom tokenizovanom formáte budú dostupné nasledujúce triedy aktív:

  • Kryptomenové akcie
  • Kryptomeny samotné
  • Komodity
  • Indexy
  • Forex
  • ETC (burzové komodity)
  • ETF (burzové fondy)
  • CETF (Crypto Exchaned Traded Funds)

Malé a stredné podniky budú môcť využívať HYBSE market na vyhľadávanie nového kapitálu spustením tzv. IBO — Initial Blockshare Offering. Bude sa jednať o časovo obmedzenú ponuku na zakúpenie tokenizovaných akcií a iných kryptomenových inštrumentov, ako sú napríklad blockshares od podnikov registrovaných v HYBASE markete za špeciálne zľavy. To má poskytnúť  príležitosti podieľať sa na akciových trhoch aj tým, ktorí k nemu nemali doteraz prístup. Odhady spoločnosti hovoria o viac ako 1.7 miliardách ľudí na celom svete.

Strany sa rozhodli zriadiť HYBSE market na Mauríciu na základe nedávneho oznámenia, že Komisia pre finančné služby (FSC), miestny regulátor, vytvorí nové licenčné podmienky pre správcov digitálnych aktív a trhov s digitálnymi aktívami a zabezpečí reguláciu prostredia pre obchodovanie a bezpečnú úschovu digitálnych aktív. Regulátor na Mauríciu tiež vydal usmernenia o investíciách do kryptomien.

Vyjadrenia participujúcich spoločností

Hirander Misra, predseda spoločnosti MINDEX a generálny riaditeľ spoločnosti GMEX Group, uviedol:

„S potešením oznamujeme tento vzrušujúci spoločný projekt: spoločnosť, v ktorom HYBSE prinesie svoje obrovské know-how v oblasti tokenizácie cenných papierov a ich digitálnu burzu založenú na blockchain technológii. MINDEX a GMEX poskytnú škálovateľné digitálne platformy pre inštitucionálne obchodovanie a svoje operačné skúsenosti v tomto odvetví na vytvorenie inovatívneho marketu.“

Misra Dodal:

„Vítame aj nový regulačný rámec pre digitálne aktíva zo strany Mauríciu a sme veľmi nadšení, že sme v popredí rozvoja tohto trhu. Sme pevne presvedčení, že pre Maurícius je to masívna príležitosť stať sa hlavným globálnym centrom v tomto dynamickom priestore, ktorý podľa nás môže významne ťažiť zo správneho riadenia a regulácií.“

Daniel Liu z spoločnosti Hybrid Stock Exchange Corporation Limited (HYBSE) povedal:

„Nový podnik medzi týmito troma spoločnosťami prinesie nový, vzrušujúci vývoj nielen pre oblasť kryptomien, ale aj pre globálny kapitálový trh ako celok. Chceme sa pridať k pionierom v tomto odvetví a využiť naše know-how. Musíme tiež udržiavať vedomú vieru v silu tohto evolučného kroku, aby sme nenarušili súčasné globálne trhy, ale skôr podporili nový spôsob myslenia, ktorý by zahŕňal decentralizovanú a skutočne slobodnú trhovú entitu.“

HYBSE International Marketplace v blízkej budúcnosti požiada o licenciu pre digitálne trhy a podľa výsledku regulačného schvaľovacieho procesu by mohla spustiť svoje operácie už v 1. štvrťroku 2019.

Užitočné odkazy:Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...