Sledujte nás aj na

Aj napriek poklesu záujmu o ICO (Inital Coin Offering) a stále častejších diskusiách o STO (Security Token Offering) ako o ich potenciálnom nástupcovi, ICO stále nie sú mŕtve. O ich potenciáli svedčí aj záujem, ktorý prejavil jeden z najznámejších technologických gigantov – Microsoft.

Microsoft Azure, dcérska spoločnosť Microsoftu, ktorá sa zaoberá poskytovaním služieb súvisiacich s cloudovými riešeniami uviedla, že uzavrela spoluprácu so spoločnosťou Stratis Group. Tá v rámci svojej platformy Stratis ponúka používateľom webovú aplikáciu umožňujúcu vytvorenie a spravovanie zmienených ICO.

Prichádza Microsoft v správny čas?

Vstup Microsoftu do sféry ICO prichádza v období, kedy oproti roku 2017 prišlo k zásadnému útlmu tejto formy získavania financií na rozbeh spoločností. Počas boomu, predovšetkým na sklonku roku 2017, projekty financované prostredníctvom ICO dokázali získať sumy v miliónoch dolárov. Premotivovaní investori totiž kupovali tokeny rad radom s vidinou, že práve ten nimi vybraný bude v budúcnosti „druhým bitcoinom“. Naproti ich očakávaniam sa však väčšine ICO projektov nepodarilo vytvoriť funkčný obchodný model. Súčasne s tým mnohé z nich zmizli aj s peniazmi investorov.

(Sumy vyzbierané v rámci ICO počas roku 2017. Zdroj icowatchlist.com)

(Sumy vyzbierané v rámci ICO počas roku 2018. Zdroj icowatchlist.com)

Aj vzhľadom k tomu, regulačné orgány po celom svete podnikli kroky na sprísnenie monitorovania tohto typu financovania. V niektorých prípadoch (Južná Kórea) došlo až k zákazu ICO. Napriek všetkým pochybnostiam či rizikám, ktoré táto forma financovania prináša, to Microsoft s ICO myslí vážne.

Výkonnosť ICO projektov v treťom štvrťroku 2018 je skutočným sklamaním

Eliminovanie rizík pomocou platformy Onfido

Na eliminovanie rizika bude využívať integrovanú platformu Onfido. Tá sa orientuje na riadenie rizík, pričom využíva špecializovaný softvér na overovanie dokumentov účastníkov ICO. Rovnakú službu využíva v rámci plnenia KYC štandardov aj známa burza Bitstamp či spoločnosť Revolut.

Vďaka spolupráci s Onfido by tak mohlo prísť k zefektívneniu regulačných povinností. Z dlhodobého hľadiska by sa malo zabezpečiť aj jasné monitorovanie a podávanie správ o podozrivých transakciách príslušným vládnym orgánom. Tým pádom by sa ICO stali bezpečnými aj z pohľadu dozorných orgánov.

Víkendový ฿ulletin: Security tokeny ako nástupca ICO a bezpečná forma investovania

Stratis ako poskytovateľ smart kontraktov a blockchain riešení

Stratis je certifikovaným partnerom Microsoftu už od októbra minulého roka. Cieľom tejto spolupráce bola kooperácia na vývoji blockchain technológie zameranej pre podniky. V rámci toho poskytol Microsoft zdroje ako aj jednotlivé vstupné body na trh, zatiaľ čo Stratis bol zodpovedný za poskytovanie smart kontraktov a samotnej technológie blockchain.

Čo sa aktuálnej spolupráce oboch spoločností týka, ani jedna z nich neuviedla konkrétny dátum, kedy by k spusteniu platformy pre ICO malo dôjsť.

Samotné fungovanie projektu bude prebiehať v troch na seba nadväzujúcich fázach. Prvou bude fáza nasadenia ICO, nasledovať bude jeho samotné spustenie a poslednou časťou bude distribúcia tokenov. Kým v prvej fáze bude predajca tokenov oboznamovať potenciálnych záujemcov o detailoch ICO, na konci druhej časti už bude platforma zaznamenávať počet tokenov dostupných pre každého kupujúceho. V záverečnej etape sa rozbehne samotná distribúcia tokenov do podporovaných peňaženiek investorov.

Je Bitcoin sieť vhodná pre smart kontrakty?

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...