Sledujte nás aj na

Nedostatočný cenový výkon trhu s kryptomenami zo začiatku roka zjavne spôsobil, že mnohí kryptomenoví investori a obchodníci si prestali kontrolovať svoje účty na kryptomenových burzách. Odhady celkového počtu návštev popredných kryptomenových búrz na základe webovej návštevnosti vykazujú prudký pokles.

Celkový počet návštev na webových stránkach hlavných kryptomenových búrz vo februári prudko klesol. Bližší pohľad na návštevnosť webových stránok popredných kryptomenových búrz ukazuje vrchol návštevnosti na prelome decembra 2017 a januára 2018. To je celkom pochopiteľné, kedže práve v tomto období bol trh v najlepšom stave v histórii. Následne však začal trh prudko klesať, čo podmienilo trend klesajúcej návštevnosti. Tá začiatkom februára klesla takmer o polovicu čím dosiahla obdobný počet návštev z novembra 2017.

Burzy zaznamenali nižšiu návštevnosť

Všetky kryptomenové burzy zaznamenali takmer 50% prepad návštevnosti. Podľa spravodajského marketingového nástroja Similarweb zaznamenal celkový počet návštev krypomenovej zmenárne Coinbase vo februári pokles návštevnosti o 49% z 123.5 milióna na 63.1 milióna. Pre porovnanie, Coinbase bol v decembri 2017 navštívený až 169.5 miliónkrát.

Kryptomenová burza Kraken zaznamenala pokles návštevnosti o 56% z 31.7 milióna v januári na 13.8 milióna návštevníkov vo februári.

Najrýchlejšie rastúca burza Binance taktiež zaznamenala pokles návštevníkov o 54%, z maxima 191.5 milióna na „iba“ 87.3 milióna.

Bitfinex zaznamenal vo februári pokles o 48% na 18.3 milióna návštev, v porovnaní s januárovým výkonom 35.4 milióna a v decembri 2017 59.3 milióna návštev.

Počet BTC transakcií taktiež klesol

Zjavným faktorom, ktorý by mohol spôsobiť tento prudký pokles počtu návštev kryptomenových búrz je slabá cenová výkonnosť všetkých hlavných kryptomien v prvých dvoch mesiacoch roka 2018. Mohutný cenový rast v roku 2017 pravdepodobne prilákal rekordný počet nových investorov. Takýto trend je ťažké udržať. Navyše počas rekordného prepadu trhu je to takmer nemožné.

Údaje o návštevnosti webu tiež potvrdzujú predpoklad, že prudký pokles počtu Bitcoinových transakcií je spôsobený skôr nižším používaním a osvojením. Ako sme písali v predošlom článku, počas februára sme zaznamenali v priemere menej ako 200,000 Bitcoin transakcií denne v porovnaní s takmer pol miliónom denných transakcií v polovici decembra 2017. Avšak tento vývoj má aj pozitívnu stránku: Bitcoin poplatky a doba transakcie konečne klesli.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...