Sledujte nás aj na

Slávny expert na počítačovú bezpečnosť, John McAfee, odporúča  zachovať chladnú hlavu aj počas poklesu ceny Bitcoinu. Za poklesom ceny vidí indické banky.

McAfee a Bitcoin

Nie je to prvýkrát, kedy sa McAfee zastal najznámejšej kryptomeny, Bitcoinu.  Minulý rok sa nechal počuť, že Bitcoin dosiahne v priebehu troch rokov $500,000 a taktiež vysvetlil, prečo Bitcoin nemôže byť považovaný za bublinu. Jeho reputácia však utrpela nielen kvôli hacknutému účtu na Twitteri. Mnohí členovia krypto-komunity ho začali totiž obviňovať z manipulácie trhu a obohacovaní sa na shitcoinoch.

Na Twitteri John McAfee uviedol:

„Znova opakujem… nerobte paniku. Banky v Indii zatvárajú účty prepojené na krypto burzy, čo spôsobuje pokles. Decentralizované zmenárne sú vzdialené len pár mesiacov. Nie je možné ich zavrieť. „

McAfee vyjadril svoju dôveru v Bitcoin a uviedol, že sa jeho cena vráti na pôvodnú hodnotu z akéhokoľvek poklesu za menej ako mesiac. V ďalšom tweete napísal:

„Koho zaujíma ako hlboko Bitcoin klesne? Cena sa vráti za menej ako mesiac. Fiatové meny sú voda. Kryptomeny sú plávajúce objekty. Zatlačte ich tak hlboko, ako chcete. S istotou sa vrátia späť.“

Už dávnejšie zatvorili indické banky ako napríklad Štátna banka Indie (State bank of India), Axis Bank, ICIC Bank, HDFC Bank a Yes Bank viacero bankových účtov kryptobúrz kvôli podozrivým transakciám.  Konkrétne boli spomenuté okrem iných:

Banky údajne prišli s novými požiadavkami ohľadom pôžičiek, ktoré boli poskytnuté kryptomenovým burzám.

To, či sa McAfeeho slová ukážu ako pravdivé, je otázne. V čase písania článku bola situácia na trhu s BTC nasledovná:

Zdroj: twitter.com, cryptona.com



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...