Sledujte nás aj na

Absolútna väčšina kryptomien zaznamenala oproti svojim najvyšším hodnotám (all-time-high), ktoré dosiahli v prevažnej väčšine prípadov na prelome rokov 2017 a 2018, značný pokles. Aktuálne straty nevyzerajú vôbec dobre. Ak si zoberieme prvú päťku (z pohľadu trhovej kapitalizácie) tak „najmenej“ oproti ATH stratil bitcoin (81.7%), nasledovaný litecoinom (88.6%) a EOSom (87.9%). Viac ako 90% stratilo Ethereum (91.6%) a XRP (91.2%).

Napriek tomu veľká skupina analytikov je stále presvedčená, že tento rok sa prepad zastaví a cena začne stúpať. V odborných aj laických kruhoch však stále pretrváva myšlienka, že kryptomeny môžu posunúť (ak nie nahradiť) zastaraný bankový a finančný systém. Napomôcť by tomu mohli aj dva zaujímavé projekty: Factom a 0x.

Factom (FCT)

Vznik: 1. september 2015
Aktuálna cena: $5.92
All-time-high: $79.45

Factom si za svoj cieľ stanovil stať sa popredným poskytovateľom riešení pre dáta spravované na blockchaine. Za svoje najväčšie výzvy pokladá vyriešenie problémov synchronizácie a ochrany distribuovaných záznamov. Aj z toho dôvodu má Factom blockchain otvorený zdrojový kód a v máji minulého roku úspešne dokončila vývojovú fázu úplnej decentralizácie.

V poslednom kvartály 2018 uzavrel Factom dôležité partnerstvo s poprednou čínskou B2B spoločnosťou Yooya, ktorá sa orientuje na služby spojené so zdieľaním videa. Spolupráca spočíva vo využívaní Factom Harmony platformy, vďaka ktorej docieli Yooya nezameniteľnosť a verifikáciu všetkých video súborov.

V súvislosti s daným progresom, aktuálne nízkou cenou FCT ($5.92) a trhovou kapitalizáciou na úrovni približne $53 miliónov, predpovedajú analytici tejto kryptomene úspešný rok, ktorý by sa mal samozrejme odzrkadliť aj na cene FCT.

Sedem blockchain trendov, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2019

0x

Vznik: 11. august 2017
Aktuálna cena: $0.22
All-time-high: $2.11

0x je protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý tak, aby ponúkal riešenia pre decentralizované burzy. Základným kameňom sú pritom smart kontrakty, ktoré sú súčasťou Ethereum blockchainu. Na základe vyššie uvedeného, protokol aktuálne podporuje iba svoj natívny token (ZRX) a ERC20 tokeny založené na už spomínanom blockchaine Etherea.

Ak vezmeme do úvahy fakt, že mnohí kryptoanalytici považujú decentralizované burzy za významnú a predovšetkým bezpečnú alternatívu voči klasickým centralizovaným burzám, je vysoký predpoklad, že cena 0x bude reflektovať tento dopyt.

O záujme týkajúceho sa tohto protokolu svedčí aj fakt, že jedna z najpopulárnejších búrz, Coinbase, zaradila ZRX koncom minulého roka na svoju obchodnú platformu. ZRX sa tak stal len deviatim digitálnym aktívom dostupným na tejto americkej kryptoburze.

Decentralizované burzy predstavujú riešenie bezpečnostných problémov. Sú na to pripravené?

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...