Sledujte nás aj na

Nové žiadosti o patenty od spoločnosti Mastercard nasvedčujú tomu, že tento gigant medzi kreditnými kartami uvažuje o blockchaine ako o prostriedku na uľahčenie platieb.

Platby na báze blockchainu

V žiadosti o patent, ktorú minulý týždeň uverejnil Úrad pre patenty a ochranné známky v USA, spoločnosť opisuje databázu založenú blockchain technológií, ktorá dokáže okamžite spracovať platby a zaručuje, že obchodníci nemusia čakať dni kým sa im finančné prostriedky pripíšu.

Patentovaná technológia tiež pomôže firme udržiavať priebežnú evidenciu transakcií a overovať, či bol predajca skutočne vyplatený po uskutočnení predaja. Získané údaje by mali zahŕňať sumu transakcie, záruku platby, potvrdenie o platbe a profily účtov zúčastnených strán. Tieto profily tiež ukladajú informácie o zostatku každého používateľa.

„Existuje potreba technického riešenia, v ktorom by bolo možné zaručiť platobnú transakciu spôsobom, ktorý je ľahko overiteľný finančnou inštitúciou a tiež obchodníkom. Zároveň je vyžadovaná záruka spoľahlivých transakcií s viacerými druhmi platobných nástrojov vrátane transakcií elektronického obchodu.“

Spoločnosť Mastercard opakovane zvažovala využitie blockchainovej platformy na realizáciu platieb. Minulý mesiac spoločnosť oznámila, že otvára prístup k blockchainovým nástrojom, ktoré vyvíja s cieľom uľahčiť medzipodnikové transakcie.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...