Sledujte nás aj na

Mastercard a Barclays, dve popredné svetové finančné spoločnosti investovali spolu s ďalšími venutre capital frimamu $1.7 milióna do startupu SendFriend, ktorý používa technológiu xRapid od Ripple.

xRapid ako riešenie pre trh s objemom $650 miliárd

Cieľom SendFriend je umožniť miliónom ľudí, ktorí pracujú mimo Filipín a uskutočňujú medzinárodné platby do tejto krajiny, aby ich prevod z USD na PHP (filipínske peso) bol podstatne lacnejší a jednoduchší. Podľa slov spoločnosti, vďaka spolupráci s Ripple dokážu znížiť transakčné náklady až o 65 %.

Prepočty, na ktoré sa SendFriend odvoláva ukazujú, že za minulý rok zaplatili pracovní migranti z USA na poplatkoch pri posielaní remitencií (peňažných úhrad) až $45 miliárd. Celkový objem prevodov činil $650 miliárd. Príjemca pritom musel čakať 3 až 5 dní na pripísanie finančných prostriedkov na svoj účet.

Tento týždeň spoločnosť SendFriend oznámila, že sa jej v rámci posledného kola financovania podarilo od investorov vyzbierať $1.7 milióna. Tie budú slúžiť na rozvoj medzinárodných platieb za použitia xRapid. Okrem zmienenej banky Barclays a finančnej inštitúcie Mastercard sa do financovania zapojili aj MIT Media Lab, Techstars, Mahindra Finance, 2020 Ventures a 8 Decimal Capital.

Najzaujímavejšie udalosti za rok 2018: Ripple a XRP

SendFriend použije XRP na konvertovanie USD

SendFriend v tlačovej správe uviedla, že akonáhle pre svojich klientov spustí mobilné aplikácie, začne naplno využívať natívny token siete Ripple, XRP.

XRP bude použitý ako prostriedok likvidity pre cezhraničné platby, čo umožňuje SendFriend obísť príslušný bankový systém a konvertovať USD na XRP a následne na PHP [filipínske peso] za niekoľko sekúnd.

K perspektívnym plánom SendFriend sa vyjadrila aj zakladateľka jednej z financujúcich spoločností 8 Decimal Capital 8, Yuan Ruana:

Spoločnosť SendFriend vybudovala v rámci dodávateľského reťazca silné partnerstvá. Zároveň vytvorila dostatočné predpoklady, ktoré výrazne eliminujú akékoľvek prekážky. Priestor, v ktorom operuje sa však vyznačuje vysokou konkurenciou, kde existujú spoločnosti s dlhoročnými skúsenosťami. My sme ale presvedčení, že projekt SendFriend bude úspešný.

Má dobrú kombináciu v podobe skúseného tímu a pokrýva veľký trh s objemom vo výške $650 miliárd dolárov. Zároveň disponuje investormi, ktorí poskytujú viac ako len kapitál. Svoju stratégiu rastu stavia nie len na výnosoch z transakcií, ale aj na budovaní API rozhraní.

Ripple rozširuje portfólio svojich klientov

Tento mesiac tak ide už o druhy úspech Ripple v podobe prieniku do oblasti platobných riešení. Začiatkom tohto mesiaca táto americká spoločnosť nadviazala spoluprácu so spoločnosťou Finablr. Ide o poprednú platformu zaoberajúcu sa platobnými procesmi a devízami v globálnom meradle.

Visa kúpila partnera Ripple, Earthport, za $250 miliónov

Súbežne s tým integroval Ripple svoje produkty aj do štruktúr významnej finančnej spoločnosti v Spojených arabských emirátochUAE Exchange, ktorá pod označením Unimoni funguje aj v Indii, Kanade a Austrálii.

Na druhej strane je Ripple pod drobnohľadom investorov a komunity kvôli možnému falšovaniu partnerstiev a zavádzania v prípade ohlasovania spoluprác.

Viac než 200 klientov spoločnosti Ripple sú údajne nadhodnotené alebo nereálne firmy

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...