Sledujte nás aj na

Napriek takmer celoročnému klesaniu celkovej kapitalizácie kryptomien to v dlhodobom horizonte nevidia všetci úplne čierne. Nájdu sa aj ľudia, ktorí v kryptomenách stále vidia nesmierny potenciál. Stephen Pair však srší naozaj veľkým optimizmom.

Na tenkom ľade

Šéf obchodnej platformy BitPay, Stephen Pair, v rozhovore s novinármi uviedol, že v súčasnosti je cena Bitcoinu väčšmi výsledkom špekulácie o budúcej adopcii než „skutočnou užitočnosťou“ tejto digitálnej meny. Keď hovoril o dôvodoch, ktoré stoja za súčasnou hodnotou „digitálneho zlata“ v porovnaní s historickými cenami, povedal:

Veľmi veľkou súčasťou ceny Bitcoinu je aktuálna špekulácia. Sú to práve investori a obchodníci, ktorí špekulujú o pravdepodobnosti budúceho používania a prijatia tejto technológie. Som si istý, že skutočná užitočnosť Bitcoinu je len zlomkom tejto ceny.

Keď sa ho opýtali na potenciál Bitcoin ETF stimulovať rast hodnoty, Pair argumentoval tým, že nielen spustenie či adopcia samotného ETF by mohla byť katalyzátorom pohybu cien, no že aj „celková adopcia bude tlačiť ceny vyššie,“ pričom optimisticky dodáva:

Myslím si, že v budúcnosti ešte uvidíme ceny na podobnej úrovni ako nám ukazuje história.

3 spôsoby ako v súčasnosti zarobiť na kryptomenách

Nákupy pomocou krypta? Otázka času

Pri otázke týkajúcej sa použitia mien na báze blockchainu v bežných každodenných transakciách generálny riaditeľ spoločnosti BitPay uviedol, že očakáva uskutočnenie prijatia v masovom meradle za menej ako pol dekády:

Kedysi som hovoril desať rokov, ale teraz si myslím, že sa to stane realitou už o 3-5 rokov skôr: prídete do reštaurácie či maloobchodnej prevádzky a platba blockchainovými metódami bude úplne normálna.

Pair ďalej poznamenal, že sa nehovorí iba o „Bitcoine alebo rôznych tokenoch, ktoré dnes vidíme, ale aj o vydávaní dolárov alebo eurách na báze blockchainu.“

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Nutnosť impulzu od ľudí

Podľa komisára pre americkú SEC, Hestera Peirce-a, schválenie Bitcoin ETF nie je nevyhnutne za rohom. Peirce totiž uviedol, že schválenie „môže nastať o 20 rokov“ alebo „pokojne aj zajtra“ a vyzýva komunitu k tomu, aby sa ešte predčasne neradovala. Podľa odborných štúdií však vieme, že počet verifikovaných používateľov kryptomien sa v tomto roku takmer zdvojnásobil. Analýza Bloombergu tvrdí, že nárast užívateľskej základne by aj napriek poklesu cien „mohol signalizovať prípadné oživenie celého trhu.“

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...