Sledujte nás aj na

Mark Cuban je 59-ročný americký biznismen a investor. Vlastní napríklad basketbalový klub Dallas Mavericks, filmové štúdia Magnolia Pictures (Mr. Nobody, The Wolfpack) a iné, úspešné spoločnosti. O váhe jeho rád svedčí aj účasť v americkej šou Shark Tank, ktorá sa dá prirovnať k speváckej šúťaži Superstar. Súťažiacimi sú však ašpirujúci podnikatelia predkladajúci svoje biznis nápady, s cieľom získať priazeň porotcov – skúsených investorov. Jedným z nich bol práve Cuban.

V oblasti digitálnych mien nie je žiadnym nováčikom. Aj napriek tomu, že bolo obdobie kedy Bitcoin považoval za „bublinu“, postupom času investoval napríklad do akcií „kryptomenových“ spoločností, ICO a stal sa jedným z prominentných podporovateľov Bitcoinu a digitálnych mien. A nezostalo len pri investíciách – jeho tím spustil protokol Mercury, ktorý je založený na báze Ethereum. Najnovšie sa objavil na stránke slávneho amerického magazínu Vanity Fair, ktorý sa vydáva už 34 rokov. Vo videu čitateľom radí v 9 bodoch, ako zbohatnúť. Nás zaujal hlavne bod číslo 5, v ktorom odporúča investovať do Bitcoinu alebo Etherea. Akých bolo ďalších 8 rád, Vám prezradíme na konci článku.

Rozumná investícia

Ak máte radi riziko a chcete zbohatnúť, podľa Cubana by ste mali investovať do digitálnej meny Bitcoin alebo Ethereum. Odporúča to „skutočným dobrodruhom“, ktorý sa rozhodli ísť „all in“. Cuban vo videu vyslovil čisto anglický výraz „throw the hail Mary„, ktorý sa používa na opis typicky neúspešného pokusu zvrátiť výsledok zápasu strelou na bránu napríklad od polovice ihriska. Investíciu teda odporúča, ale zároveň dodáva, aby ste sa rozlúčili so svojimi peniazmi. Práve preto limituje takúto investíciu na maximálne 10% svojich úspor.

Je však dobré poznamenať, že existuje aj iná alternatíva a tou je pravidelné investovanie. Výhodou tejto formy je predovšetkým rozloženie rizika, že nakúpim v čase keď cena stúpa, aby som následne prerobil, ak cena klesne. Investor sa nemusí denne zaujímať o zmenu ceny. Jedinou starosťou je výber do čoho investovať a následne disciplinovane prikupovať vybrané aktíva, napríklad aj digitálne meny.

Zmierenie sa s možnou stratou je v prípade Bitcoinu namieste. Napriek všetkému pozitívnemu čo prináša, nie je zaručené, že jeho cena bude rásť alebo sa nestane bezcenným. Takýto scenár sa zdá nepravdepodobný, ale netreba zabúdať, že ide o vaše peniaze a niektoré krajiny ako Čína alebo Rusko v poslednej dobe prispievajú k istej miere neistoty. Preto je Cubanov limit 10% vhodné dodržať pre väčšinu ľudí, ktorí nemajú s digitálnymi menami skúsenosti, ale rozhodli sa „niečo kúpiť, keď to tak rastie“.

Cubanovo devätoro

  1. Žite ako študent
  2. Nepoužívajte kreditné karty
  3. Odložte si šesťmesačný príjem
  4. Investujte svoje úspory do vyváženého podielového fondu
  5. Vložte maximálne 10% svojich úspor do vysoko rizikovej investície
  6. Spotrebný tovar kupujte vo veľkých baleniach a počas výpredajov
  7. Zjednávajte, keď platíte hotovosťou
  8. Čítajte knihy
  9. Buďte k ľuďom dobrý, pomáha to

Čo si myslíte o Cubanových radách? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch a video s radami si môžete pozrieť tu.

Zdroj: cointelegraph.com, vanityfair.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...