Sledujte nás aj na

Wenatchee, malé mesto vo Washingtone sa stalo novým útočiskom ťažiarov Bitcoinu. Čo spôsobilo, že vidiecka oblasť, tri hodiny od Seattlu, je pre nich taká lákavá?

Ťažiarsky boom v malom meste

Tým že do Wenatchee, už teraz domova dvanástich najväčších ťažiarov Bitcoinu, prúdi stály prísun nových investorov, je slovo epicentrum na mieste. Steve Writght, riaditeľ miestnej energetickej spoločnosti, tvrdí, že je v kontakte s ďalšími 75 potenciálnymi investormi.

“V krátkom čase sa z pár ľudí klopajúcich na dvere nášho mesta stala lavína, ktorá na tie dvere búcha výrazne častejšie a vo väčšom počte.”

Hlavným dôvodom prečo je Wenatchee pre na energiu náročných ťažiarov také zaujímavé sú lacné ceny elektriny, ktoré v meste dosahujú len $2-3 centy za kWh.

Jeden z prvých ťažiarov, ktorý sa do mesta nasťahoval je Malachi Salcido, vlastní tri dátové centrá schopné generovať 5 až 7 BTC za deň. Salcido potrebuje 7.5 megawattov energie a do júla by chcel ťažiť 50 BTC denne, čo by vyžadovalo 42 megawattov elektrickej energie. Z tohto dôvodu hrajú ceny energie kľúčovú rolu pri plánovaní budúcnosti mesta Wenatchee.

Nadbytok energie

Dôvodom nízkych cien elektriny vo Wenatchee je množstvo vodných hrádz, ktoré sa nachádzajú na blízkej rieke Kolumbií, a poskytujú mestu doslova až nadbytok energie.

Ďalší dôvod, pre ktorý si ťažiari Wenatchee pochvaľujú je miestna klíma, ktorá je dostatočne chladná na to, aby udržala servery v správnej teplote. Mesto má takisto výborné internetové pripojenie. Steve Wright sa však obáva, že ideálne podmienky do mesta prilákajú špekulantov:

“Máme obavy z toho, že sa sem nahrnie množstvo ľudí s vidinou rýchleho zisku na úkor našej lacnej elektriny, a keď bublina praskne odídu z mesta a nechajú miestnych vysporiadať sa s následkami.”

Zdroj: https://news.bitcoin.com/Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...