Sledujte nás aj na

Populárna P2P služba LocalBitcoins, ktorá cez svoju platformu prepája kupujúcich a predajcov kryptomien, mení svoje pravidlá. Vzhľadom k tomu budú musieť všetci noví zákazníci prejsť procesom overenia identity. Klienti, ktorí už majú na tejto platforme účet budú rozdelení do štyroch skupín s rôznymi právami a rozdielnym prístupom k jednotlivým funkciám.

Koniec anonymnému obchodovaniu?

Jedno z posledných miest, ktoré mohli prívrženci kryptomien využívať na anonymné obchodovanie s digitálnymi menami, sa čoskoro zmení. Fínsky stratup LocalBitcoins v dôsledku tlaku dozorných orgánov bude musieť pristúpiť k zmene pravidiel. Námietky voči tejto platforme a spôsobe jej fungovania pritom neprichádzali len zo strany miestnych regulátorov vo Fínsku, ale aj od finančných kontrolných orgánov Európskej únie.

Spoločnosť LocalBitcoins sa zaviazala vykonať zmeny, ktoré budú v súlade s novým miestnym zákonom týkajúcim sa poskytovateľov služieb v oblasti virtuálnych mien, ako aj v zhode s už piatou novelou zákona o odhaľovaní a predchádzaní praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Tú pritom fínsky parlament schválil len pár dní dozadu, 13. marca tohto roku.

Medzi hlavné body novely patrí nasledovné:

  • Spoločnosti zaoberajúce sa prevádzkovaním služieb súvisiacich s kryptomenami budú musieť predkladať správy o podozrivých aktivitách.
  • Zástupcovia vybraných finančných úradov si budú môcť vyžiadať adresy a totožnosť vlastníkov kryptomien.
  • Burzy a spoločnosti poskytujúce kryptopeňaženky sa budú musieť zaregistrovať u miestnych regulačných orgánov.

K plánovaným zmenám, ktoré vstúpia do platnosti v novembri tohto roku sa zástupcovia LocalBitcoins vyjadrili slovami:

LocalBitcoins pracuje na vylepšení aktuálnych opatrení, ktoré nám umožnia poskytovať bezpečnejšie a lepšie služby v súlade s predpismi.

V pondelok 18. marca sme spustili nový proces registrácie účtov, kde si užívatelia môžu overiť základné informácie už pri registrácii, čo uľahčuje nováčikom nájsť obchodných partnerov od prvého dňa a zvýšiť tak počet legitímnych zákazníkov.

Súbežne s tým sa nám podarí zabrániť vytváraniu falošných a nelegitímnych užívateľských účtov.

Obmedzenie vo výške 0.35 BTC

V prípade, že na LocalBitcoins už účet máte, budete podľa stránky breakermag.com po zadaní vášho prístupového mena, emailu a hesla presmerovaný na ďalšiu stránku. Na nej budete vyzvaný, aby ste uviedli vaše celé meno a priezvisko, telefónne číslo a krajinu, v ktorej máte bydlisko. Žiadne ďalšie informácie týkajúce sa akejkoľvek formy preukázania vašej totožnosti nie sú v tomto kroku potrebné.

Akonáhle však vstúpite na zoznam miestnych kupujúcich, stránka vám oznámi, že na základe tohto levelu verifikácie môžete uskutočniť obchod len do výšky 0.35 BTC. V čase písania článku ide o sumu približne $1,405.

Decentralizované burzy predstavujú riešenie bezpečnostných problémov. Sú na to pripravené?

Túžia po KYC štandardoch banky alebo štátny aparát?

Prínos tejto novely by mal podľa jej tvorcov spočívať v posilnení vzťahu medzi fínskymi bankovými inštitúciami a hlavnými aktérmi v oblasti poskytovania kryptomenových služieb. Prvé náznaky sprísnenia pravidiel vo Fínsku už pritom prišli začiatkom tohto roku. Dôkazom toho sú napríklad problémy miestnej kryptoburzy a poskytovateľa kryptomenovej peňaženky, spoločnosti Prasos Oy. Tej odmietli viesť účet štyri popredné fínske banky.

Všetky zhodne tvrdili, že sú znepokojené neregulovanou povahou kryptomien. Mimo toho vyslovili obavy, že transakcie prostredníctvom kryptomien nespĺňajú štandardy KYC (know-your-customer) a mohli by obchádzať mieste zákony týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

Bitcoin v podobe fyzických mincí sa stáva zberateľskou záležitosťou

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...