Sledujte nás aj na

Zakladateľ a tvorca Litecoinu Charlie Lee včera v noci oznámil na svojom Twitteri spustenie ďalšej služby na spracovanie platieb pomocou LTC. Jedna služba LitePay by mala byť spustená už nasledujúci týždeň, tá druhá – LitePal v priebehu tohto roka.

Očakáva sa, že LitePal bude spustený v priebehu tohto roka. Podľa oficiálnych webových stránok budú užívatelia môcť využívať službu prostredníctvom PayPal, Western Union, Bitcoin a Litecoin a poplatky majú byť naozaj nízke. Webová stránka projektu zatiaľ nie je kompletná, pretože sa podľa slov LitePal všetci sústreďujú na vývoj samotnej služby. Na detailnejšie informácie si preto budeme musieť ešte chvíľu počkať.

LitePal je platobný procesor zameraný v prvom rade na Litecoin. Predstavujeme si kryptomenový svet, v ktorom obchodníci po celom svete používaju LTC na príjimanie platieb pomocou jedného jednoduchého procesu. Ďakujeme vám Charlie Lee za vytvorenie Litecoinu, ktorý máme všetci tak radi!

Medzitým sa už komunita sústredená okolo Litecoinu teší na príchod služby LitePay, ktorá umožní používať Litecoin všade tam, kde sa dá použiť Visa. Služba bude okamžite konvertovať všetky platby z / do amerických dolárov a všetky vklady budú podliehať jednotnému, jednorázovému poplatku vo výške 1% z celkovej platenej sumy. Podľa oficiálnych webových stránok sa jedná o dvojpercentné zníženie poplatkov z pôvodných 3% účtovaných kreditnými kartami.

Palwasha Saaim, výskumný analytik spoločnosti Lombardi Financial, priblížil dôsledky vytvorenia tejto služby: „Služba umožní podnikom prijímať Litecoin bez obáv z cenovej nestálosti. Platby cez LitePay budú okamžite spracované a vyrovnané priamo s ich bankami. Berte na vedomie, že spoločnosť BitPay v súčasnosti účtuje transakčné poplatky vo výške $5 za spracovanie Bitcoin transakcie, ktorých potvrdenie trvá neskutočne dlho. Najlepšie je, že používatelia Litecoinu budú schopní konvertovať LTC na doláre a naopak prostredníctvom svojich LitePay kariet kompatibilných s Visa. Tie budú použiteľné vo všetkých bankomatoch alebo obchodoch, ktoré akceptujú platby prostredníctvom Visa.“

Litecoin a jeho globálna akceptácia

Litecoin je v súčasnosti číslo 6 v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Tá sa nachádza na úrovni približne $8 miliárd. Je veľmi populárny, pretože je takmer totožný s Bitcoinom, ale rieši mnohé z jeho nedostatkov. Je navrhnutý tak, aby bol rýchlejší a jednoduchší a aby bol schopný vytvárať nové bloky štyrikrát rýchlejšie. To všetko s celkovým konečným počtom mincí 84 miliónov kusov.

Inštitúcie, ktoré sa rozhodnú nejakým spôsobom používať kryptomeny, vždy najskôr začínajú s Bitcoinom, pretože ide o najznámejšiu a najcennejšiu menu v tejto sfére. Litecoin je zvyčajne braný do úvahy hneď na druhom mieste. Napríklad Bloomberg Terminal pridal LTC práve týmto spôsobom a dve veľké Chicagske burzy, ktoré už niekoľko mesiacov ponúkajú Bitcoin futures, zvažujú pridanie Litecoin derivátu.

Litecoin bol jedným z prvých hard forkov siete Bitcoin. Bol vytvorený v roku 2011 bývalým zamestnancom spoločnosti Google a dnes už dobre známym Charliem Lee. Zaujímavé je, že Lee sa v decembri vzdal všetkých svojich Litecoinov, tvrdiac, že bol unavený z ustavičného nespravodlivého obviňovania z konfliktu záujmov.

V poslednej dobe sme svedkami toho, ako pôvodný podporovatelia Bitcoinu hromadne ukončujú podporu pre platby v tejto mene. Odvolávajú sa na ohromnú volatilitu, dlhé transakčné spracovanie a zvyšujúce sa poplatky za spracovanie takýchto transakcií. A nemožno sa im čudovať. Príchod podobných platobných brán ako LitePay a LitePal bude určite vítanou zmenou pre obchodníkov, ktorí chcú prijímať platby v LTC.

Zdroj: financemagnates.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...