Sledujte nás aj na

Litecoin známy tiež ako „Strieborný konkurent k zlatému Bitcoinu“ vzrástol len tento rok o 1400 %,  z $3.70  v januáry 2017 až na úctihodných $66.35 (31.8.2017).

Byvalý pracovník spoločnosti Google a tvorca litecoinu Charlie Lee zverejnil svoj názor, prečo je litecoin taký úspešný a prečo patrí medzi najsilnejšie kryptomeny (v čase písania článku obsadil 5. miesto čo sa týka objemu trhovej kapitalizácie kryptomien).

Charlie uviedol:

Bitcoin bude vždy zlatým štandardom, pretože bitcoin bude mať najsilnejšiu a najbezpečnejšiu sieť spojenú s veľkým počtom minerov. Litecoin bude na druhom mieste. Tým, že bitcoin je bezpečnejší prirodzene budú poplatky stáť viac … Cena litecoin transakcí ale bude nižšia a teda litecoin bude poskytovať platformu, ktorá bude viac využívaná na dennodenné platby, zatiaľ čo bitcoin bude viac používaný na ukladanie majetku.

Transakcia litecoinu trvá len 2 minutý zatial čo bitcoinová transakcia môže trvať až 100 minút. Z tohoto je jasný koncept strieborného litecoinu, používaného na bežné transakcie, zaťial čo bitcoin bude kryptomena na uloženie majetku, niečo ako je zlato v súčastnosti.

„Moja analógia so zlatom a striebrom je myslená nasledovne: V minulosti sa zlato a striebro používali ako platidlo. V určitých časoch sa zlato viac používalo na to, aby sa držalo, zatiaľ čo striebro vo forme mincí bolo viac použité na nákupy. Takže áno, tiež môžete použiť zlatú mincu na nákup, ale nie je to tak pohodlné. „

Čo zvýšilo spôsobilo momentálne zvýšenie ceny?

No, najskôr to bude preniknutím litecoinu do mainstreamu spolu s globálnym nárastom popularity kryptomien ako bitcoin, ethereum, ripple a tak ďalej. Bitcoin Cash (BCH) sa predával väčšinou na ázijských burzách. Investori tento zisk presunuli litecoinu (LTC), čo iniciovalo nárast jeho ceny. Investori / obchodníci chcú dosiahnuť diverzifikáciu portfólia – 18 % žiadosti o nákup LTC prišlo vo forme výmeny za BTC. Juhokórejské a čínske burzy každý deň lámu rekordy čo sa týka trhového objemu za 24 hodín. Takmer 36.9 % zo všetkých Litecoin nákupov je uskutočnených v čínskom Yuane.

Budúce aktualizácie Litecoinu

Litecoin bol prvý, kto prijal SegWit pôvodne navrhnutý pre Bitcoin. No SegWit bol v BTC blockchain sieti aktivovaný iba v niekoľko týždňov dozadu. Komunita teraz čaká na novú aktualizáciu LTC siete – Lightning Network, ktorá je zameraná na sprístupnenie výmenných transakcií priamo od jedného používateľa k druhému, čo bude stáť menej ako využívanie tretej strany v transakciách.

 

„Moja vízia spočíva v tom, že aktivovaním Lightning Network nebudete musieť držať všetky mince, svoje peniaze môžete držať v podobe BTC a LTC, a ak bude existovať aplikácia, ktorá vyžaduje Ether alebo iný token, ľahko prevediete BTC a LTC na kryptomenu, ktorú budete potrebovať, “ povedal Lee.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...