Sledujte nás aj na

Po dlhšej dobe sa Litecoin prebudil a táto kryptomena sa opätovne umiestnila medzi päť najsilnejších kryptomien čo sa týka trhovej kapitalizácie (market cap). Tento nárast v objemu trhovej kapitalizácie je spôsobený hlavne opätovnou podporou Litecoinu investormi z juhovýchodnej Ázie a Indie.

Trhová kapitalizácia Litecoinu prerazila 2,8 miliardy dolárov, čím posunula kryptomenu IOTA z 5. na 6. miesto.

Medzitým sa komerčné využitie Litecoinu stále viac rozširuje. Online obchod Overstock.com oznámil, že začne prijímať Litecoin ako formu platby.

Výkonnosť Litecoin je tiež posilnená návratom svojho zakladateľa Charlieho Leeho, ktorý odstúpil od burzy kryptomien Coinbase, aby sa zameral na vývoj Litecoin blockchainu. V jeho tweete, Lee poznamenal, že komunita Litecoin je veľmi pevná a v najbližšej dobe nezmizne.

„Pokiaľ si budúce generácie budú môcť zaplatiť kávu kryptomenami, budu za to môcť poďakovať Charliemu Lee.”

V Litecoin komunite sa v poslednej dobe objavilo niekoľko noviniek. Jednou z nich je spustenie prvej nezávislej Litecoin peňaženky určenej pre operačný system iOS s názvom LoafWallet. Vývojari oznámili, že pracujú taktiež na peňaženke určenej pre Android zariadenia.

Vyzerá to tak, že po dlhšej stagnácii sa Litecoin pomaly prebúdza k životu. My samozrejme budeme vývoj okolo tejto kryptomeny sledovať a budeme Vás naďalej informovať.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...