Sledujte nás aj na

Jednou z hlavných otázok týkajúcich sa Bitcoinu je konkurencia v podobe kryptomien, ktoré ponúkajú rýchle a nákladovo efektívne platby. Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, predpokladal budúce problémy s platbami pomocou Bitcoinu a podnikol kroky tak, že navrhol vlastný blockchain. Ten je v tejto oblasti pre používateľov omnoho pohodlnejší a praktickejší.

Po získaní prezývky „SatoshiLite“ získal Charlie Lee prácu v spoločnosti Coinbase, krypto zmenárni a burze sídliacej v San Franciscu. Pán Lee opustil Coinbase minulý rok. Neskôr predával svoje Litecoiny, aby mohol slobodnejšie konať ako zakladateľ a líder digitálnej meny, ktorú založil, a nebol obviňovaný z pumpovania a dumpingu cien.

Po niekoľkých ťažkých rokoch kritiky pre Bitcoin a jeho dlho trvajúce platby sa zdá, že by sa pozornosť konečne mohla presunúť na Litecoin.

Minulý týždeň sa v článku Business Insider diskutovalo o tom, ako za platbu vo výške 99 miliónov dolárov bolo zaplatených iba 40 centov za poplatky. Vo februári začal online predajca  alza.cz prijímať Litecoin ako spôsob platby. Alza je jednou z najväčších českých maloobchodných predajní. Toto oznámenie vydali prostredníctvom Twitteru.

Ďalej, prvá transakcia pomocou Lightning Network bola vykonaná cez Litecoin, keď bolo 0.00000001 LTC prenesených z Zürichu do San Francisca za menej ako jednu sekundu.

Potom tento týždeň dlhoročný poskytovateľ kryptomenových debetných kariet Wirex oznámil, že začne podporovať Litecoin pre svoje karty. Komplexná integrácia umožňuje používateľom platiť pomocou Litecoinu s platobnou kartou. Používatelia si môžu dokonca zameniť desiatky altcoinov do Litecoinu, čo môže zjednodušiť proces vyberania prostriedkov z ICO alebo kryptomien vo všeobecnosti.

,,Wirex stále rastie ako platforma, takže je prirodzené, že pridáme nové služby a meny,“ povedal Pavel Matveev, generálny riaditeľ spoločnosti Wirex. ,,Litecoin má obrovský potenciál a veľkú komunitu, takže na trhu existuje veľký dopyt po tejto mene“.

Ako spoločnosť napísala vo svojom blogu:

,,Zákaznícke prieskumy z minulého roka odhalili popularitu Litecoinu ako konkurenčnej alternatívnej náhrady Bitcoinu. Je rýchlejší ako Bitcoin, má nižšie poplatky a môže sa stať globálnou platobnou možnosťou, ktorá je k dispozícii na desiatkach veľkých internetových stránok.“

Wirex určí obmedzený počet kreditných kariet podporujúcich Litecoin.

Ako Charlie Lee nedávno uviedol vo svojom tweete, že Shift karta od Coinbase môže slúžiť aj ako LTC peňaženka:

TenX, ďalší poskytovateľ kryptomenových debetných kariet, nedávno oznámil na svojom blogu plán, vydať v budúcnosti debetnú kartu pre Litecoin.

,, …dostali sme sa k spolupráci s Litecoin Foundation a predstavili sme si spoločnú značku, ku ktorej čoskoro budú k dispozícii ďalšie informácie.“

Pôvod Litecoinu

Peer-to-peer kryptomena a hard fork z Bitcoin Core, Litecoin bol spustený prostredníctvom  open-source klienta na GitHube 7. októbra 2011. Kľúčovými faktormi odlišujúcimi Litecoin od Bitcoinu boli skrátený čas generovania blokov (2.5 minúty), zvýšený maximálny počet mincí (84 miliónov), rozdielny algoritmus hashovania (pomocou scrypt-u namiesto SHA-256) a modifikované GUI.

Tieto dôvody robia z Litecoin zaujímavú platobnú možnosť nielen pre jednotlivcov, ale aj pre podniky. Rovnako ako to Charlie Lee chcel. Lightning Network, Alza.cz a Wirex môžu byť prvým náznakom nadchádzajúcej vlny podnikov, ktoré skúmajú Litecoin, ako možnosť platby.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...