Sledujte nás aj na

Po slabom roku 2018 sa Litecoin javí ako sľubná investícia po tom, ako sa jeho cena takmer zdvojnásobila od začiatku roka.

Litecoin prišiel na trh s kryptomenami ako alternatíva k Bitcoinu (BTC). Je to jeden z najstarších altcoinov s mimoriadne silnými základmi. V poslednom roku však záujem o Litecoin (LTC)  klesol a spolu s ním klesla aj jeho cena.

To všetko sa však pravdepodobne zmení v roku 2019. Hodnota LTC od začiatku roka vzrástla na takmer dvojnásobok (presnejšie o 84 %). Litecoinu sa podarilo vyťažiť z viacerých dobrých obchodných rozhodnutí pod vedením Litecoin Foundation. Taktiež tomu prispeli aj mierne zlepšené trhové podmieky.

9 zaujímavých faktov o kryptomenách, ktoré vás zlákajú do nich investovať

Strmý pád

Litecoin nie je jediná kryptomena, ktorá zaznamenala výrazný pokles ceny. Hodnota väčšiny digitálnych mien klesla v roku 2018 priemerne o 70 – 90 %. Litecoin však bol mimoriadne ťažko zasiahnutý.

Po dosiahnutí vrcholu na úrovni viac ako $375 v decembri 2017, stratil LTC približne 90 % svojej hodnoty. Koncom minulého roka klesol pod úroveň $25 . V dôsledku tohto dramatického poklesu sa analytici domnievajú, že sa Litecoin predával za tzv. dumpingové ceny.

To však neznamená že bol Litecoin nadhodnotený:

„Čím silnejšie klesne cena aktíva, tým prudší je jeho odraz od dna . To je pravdepodobne dôvodom nedávneho rastu ceny Litecoinu, “ povedal Josiah Hernandez, hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Satoshi Capital.

Dvojnásobný nárast

V poslednej dobe došlo k viacerým pozitívnym pokrokom vo vývoji Litecoinu, medzi nimi aj zavedenie Lightning network. K rastu ceny prispieva aj fakt, že stále viac a viac ľudí si uvedomuje potrebu rýchlych a nenáročných transakcií, ktoré Litecoin ponúka.

Charlie Lee: Zvýšenie zameniteľnosti a implementácia súkromných transakcií do Litecoinu

Krajiny, ktoré potrebujú alternatívu k tradičným menám, tiež uznali Litecoin za vhodnú náhradu (stalo sa to napríklad vo Venezuele). Čoskoro bude tiež zavedená verzia Litecoin Core 0.17, ktorá ešte viac zníži poplatky za transakcie.

Ďalšou dobrou správou pre Litecoin je predpoklad, že takzvaná „krypto recesia“, ktorá zapríčiňuje tieto nepriaznivé trhové podmienky a ovplyvňuje cenu digitálnych mien, sa blíži ku koncu.

Keďže Litecoin mal vždy pevné základy, rovnako ako aj veľa využití, môžme v nadchádzajúcich mesiacoch s najväčšou pravdepodobnosťou o Litecoine ešte veľa počuť.

zdroj: u.todayZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...