Sledujte nás aj na

Projekt Lite.IM z dielne spoločnosti Zulu Republic, ktorá priviedla na svet Litecoin (LTC) platby cez SMS, len nedávno oznámila, že používatelia ich platformy môžu odteraz posielať a prijímať LTC priamo v aplikácii Facebook Messenger. Jednoduché platby v tejto kryptomene môže teraz pohodlne využiť viac ako 2 miliardy globálnych používateľov populárnej platformy pre komunikáciu a sociálne médiá.

V uplynulých rokoch sa kryptomenová komunita snaží o masové prijatie tejto technológie so zatiaľ malým úspechom na scéne finančných transakcií. S nápadom a implementáciou projektu Lite.IM môže byť táto sféra o krok bližšie k potrebnému pochopeniu kryptomien širokým spektrom používateľov.

Lite.IM je služba poskytujúca Litecoin peňaženku vo forme SMS, ale aj v komunikačnom nástroji Telegram. Na týchto platformách si už služba získala svoju popularitu, a tak sa tím projektu rozhodol pridať do svojho portfólia podporovaných nástrojov aj Facebook Messenger. Podobné správy vždy vyvolajú v Litecoin komunite veľkú radosť, ktorú neskrýva ani CTO projektu, Michael Rodriguez.

„Toto je fakt veľká a skvelá správa. Vďaka nášmu projektu je LTC prvá kryptomena na Facebooku. To otvára dvere k dvojmiliardovej používateľskej základni po celom svete! Pre nás je to len začiatok, pretože máme pred sebou veľké plány.“ Vyjadril sa Michael Rodriguez na margo spustenia podpory pre Messenger.

CTO hovoril tento rok aj na Litecoin Summite v San Franciscu, kde tiež poznamenal, aké ľahké bude v budúcnosti pre používateľov posielanie a prijímanie LTC.

Vo svojej prezentácii povedal:

„Hlavným cieľom je priviesť LTC k ľuďom, ktorí k nemu pristupujú pomocou bežných prostriedkov, možno aj Internet im je cudzí. Náš ekosystém umožní posilnenie tohto nového finančného sektora na celom svete prepojením každej siete vrátane telefónnych čísel prostredníctvom SMS a USSD a ľudí s obmedzeným prístupom k technológiám alebo internetu. Namiesto toho, aby ste museli poznať niekoho LTC adresu, ktorá je dosť ťažkopádna, môžete poslať Litecoiny s využitím telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy.“

Ako začať

  1. Používatelia, ktorí chcú vyskúšať službu, potrebujú začať konverzáciu s Lite.IM botom pomocou odkazu m.me/lite.im.
  2. Po začatí konverzácie je používateľ požiadaný o registráciu a prijatie podmienok používania.
  3. Po registrácii budete vyzvaní na zadanie primárnej e-mailovej adresy
  4. Akonáhle sa to stane, budete požiadaní o svoje telefónne číslo v tomto formáte: +[kód krajiny] [číslo].
  5. Služba Vám potom zašle SMS kód, ktorý je treba potvrdiť.
  6. Po potvrdení kódu budete vyzvaní na zadanie bezpečného hesla pre Váš účet Lite.IM
  7. Následne obdržíte adresu peňaženky LTC
  8. Teraz máte všetko nastavené na odosielanie a prijímanie LTC priamo v Messengeri.
  9. Aplikácia ponúka aj zobrazenie Vášho zostatku v LTC a znovu zobrazenie LTC adresy pre potreby jej skopírovania či QR kód.

Rozhovor s Lite.IM botom v Messengeri (možnosti Vám ponúkne automaticky, písať nemusíte nič)

Vyskúšali sme

Službu už v redakcii poznáme dlhšiu dobu a na Telegrame ju aj používame. Hneď sme však vyskúšali aj jej Messenger verziu a funguje naozaj skvele. LTC má všeobecne rýchly blockchain takže sme mali prostriedky na účte za menej ako 2 minúty. Odoslať ich následne môžete rodine či priateľom pomocou emailu, telefónneho čísla alebo klasicky cez Litecoin adresu.

Trochu nám chýba možnosť poslať LTC priamo priateľom na Facebooku, ale to sa môže do budúcnosti zmeniť.

Aký to môže mať dopad na kryptosféru?

Môžeme povedať, že Lite.IM je prvou úspešnou kryptomenovou peňaženkou so súhlasom od spoločnosti Facebook. Ako taký by Lite.IM mohol spôsobiť skutočne obrovský nárast záujmu o LTC a kryptomeny ako také.

Do dnešného dňa neexistujú žiadne služby sprostredkujúce kryptomenové transakcie Facebooku alebo iných masových sociálnych médií. Situácia by sa mohla zmeniť práve vďaka tejto novej službe. Rovnako tak môže spustenie Lite.IM v Messengeri znázorňovať pozitívny postoj samotného Facebooku voči kryptomenám

Všetko najlepšie! Litecoin oslavuje siedme narodeniny.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...