Sledujte nás aj na

Včera ráno dosiahol Litecoin nový rekord (ATH – all time high) $65, no pri tejto cene sa nezastavil a v dobe písania tohoto článku dosiahla cena za jeden Litecoin ohromných $75.82 s trhovou kapitalizáciou skoro $4 miliardy (zdroj: Coinmarketcap).

Faktory zodpovedné za nárast ceny LTC

Nedávny vývoj cien trhu s kryptomenami je výsledkom angažovanosti ázijských trhov (predovšetkým juhokórejských a čínskych). Iba burza Bithumb za posledných 24 hodín uzavrela transakcie s párom LTC/Kórejský Won za viac ako 117 miliónov dolárov, za ním nasledovala burza OKCoin.cn za 108 miliónov dolárov a Poloniex s dvojicou LTC / BTC za 37 miliónov dolárov.

Tento nárast zaznamenali všetky popredné kryptomeny, mnohé z nich dosiahli nové ATH, avšak prudký nárast Litecoinu sa začal len pred pár dňami. Všetko sa začalo s úspešným aktivovaním SegWit-u v BTC blockchain sieti, Litecoin bola prvá kryptomena, ktorá túto aktualizáciu prijala.

Rast Litecoinu možno pripísať aj správam od tvorcu tejto kryptomeny Charlieho Leeho, ktorý avízoval úspešné pokračovanie prác na aktualizácii Lighting Network 0.3, ktorá dovolí konverzie medzi jednotlivými blockchain sieťami. Tento koncept je založený na tzv. Atomic-swap (atómovej výmen), ktorá umožní rýchlejšie a lacnejšie priame transakcie medzi používateľmi LTC a BTC.

Aj keď sa „zlatý“ Bitcoin považuje za priameho súpera „strieborného“ Litecoinu, rast BTC vo všeobecnosti pomohol vzostupu hodnoty digitálnych mien. Výrazné stúpanie BTC dosiahlo $4791 (v dobe písania článku).  Táto novinka sa bleskovo rozšírila po svete a výsledkom je výšený celosvetový záujem o virtuálne meny a ich tokeny. Po tom ako sa ľudia prvýkrát dostali ku kryptomenám, mnohí investovali práve do LTC vďaka jeho nízkej cene (oproti ETH alebo BTC) a sľubnej budúcnosti.

Stúpajúci trend bude pravdepodobne pokračovať

Mnohí odborníci vo svete kryptomien si myslia, že stúpajúci LTC trend bude naďalej pokračovať. Striedme odhady hovoria o cene $100/LTC , no niektorí odvážlivci vravia dokonca o cene $200/LTC na konci tohto roka. Kedže sviet kryptomien je dynamický a stať sa môže naozaj čokoľvek, neostáva nám nič iné iba vývoj ohľadom LTC sledovať aj naďalej.

Pamätajte: tento článok je čisto informatívny a nesluží ako finačné poradenstvo. Neivestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...