Sledujte nás aj na

Litecoin dlhodobo patrí medzi kryptomeny s najaktívnejšou vývojárskou komunitou. V nedávnom príspevku na sociálnej sieti Twitter zakladateľ a tvorca strieborného Litecoinu (LTC) Charlie Lee oznámil, že zvažuje modernizáciu a soft fork LTC siete.

Modernizácia Litecoinu

Zatiaľ čo Bitcoin má problémy s vysokými transakčnými poplatkami, rýchlosťou transakcií a modernizáciou svojej technológie, jeho strieborný konkurent Litecoin ďalej pokračuje v modernizácii. Vo svojom tweete, Charlie Lee prezradil, že uvažujú o aktualizácii soft forku siete.

Soft fork je aktualizácia blockchain siete. Na rozdiel od hard forku, soft fork je typ aktualizácie, ktorá je spätne kompatibilná s predošlou verziou. Zväčša sa jedná o modifikácie blockchainovej siete, v ktorej sú niektoré predchádzajúce bloky alebo transakcie vymazané. Vzhľadom na to, že staré uzly rozpoznajú nové bloky ako platné, soft fork je spätne kompatibilný.

Mineri si budú určovať poplatky

Soft fork umožní minerom signalizovať minimálny transakčný poplatok, ktorý akceptujú v hlavičke bloku. Hlavička bloku je miesto, kde sa ukladajú metadáta o bloku. Ak soft fork siete prebehne úspešne, Litecoin sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane jednou z najobľúbenejších kryptomien pre minerov.

Charlieho pôvodný tweet:

„Navrhujem upgrade Litecoin siete soft forkom, ktorý dovolí minerom signalizovať ich minimálne prijatý poplatok v hlavičke bloku. Táto aktualizácia umožní vývoj poplatkov na trhu bez toho, aby sme my rozhodovali, aký bude poplatok. Zároveň to uľahčí používateľom odhadnúť poplatky. Viac podrobností neskôr.“

Originálny príspevok:

Prudký nárast transakcií

Celkový objem transakcií Litecoinu sa značne zvýšil, pričom 4. januára dosiahol rekordných 225 000 transakcií za deň. Toto najnovšie číslo predstavuje takmer 400% nárast oproti približne 45 700 transakciám za deň v decembri 2017.

Tvorca Litecoinu Charlie Lee spomenul prudký nárast transakčnej aktivity 5. januára 2018. o svojom príspevku na Twittery:

Mnoho analytikov zdôraznilo dôležitosť nárastu objemu transakcií LTC. Oliver Isaacs, kryptomenový investor konštatoval, že tento vývoj by mohol výrazne pomôcť rastu ceny LTC.

Nick Shetler, obchodník s digitálnymi menami, súhlasil s tým, že výrazný nárast objemu transakcií podporil nedávny nárast ceny tejto kryptomeny.

Po tom, ako sa objem transakcií LTC prudko zvýšil, cena LTC prvýkrát v roku 2018 prelomila dôležitú psychologickú hranicu $300. Naposledy sa LTC za $300 obchodoval 24. decembra 2017.

V čase písania článku cena LTC dosiahla úroveň $302.70. Trhová kapitalizácia sa pohybovala okolo $16.5 miliardy, čo predstavuje viac ako 30% nárast oproti trhovej kapitalizácii zo začiatku roka.

Vývoj ceny a trhovej kapitalizácie LTC od začiatku roka 2018

V čase písania článku Litecoin zaznamenal za posledných 24 hodín rast ceny o viac ako 17%, zatiaľ čo Bitcoin vzrástol len o 2%. Litecoin bol často opisovaný, ako kryptomena ktorá kopíruje trend Bitcoinu. Vyzerá to, že Litecoinu sa konečne podarilo z tejto interakcie oslobodiť.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...